حجت الاسلام سعیدی، امام جمعه قم گفت: گردشگران نوروزی باید در کنار بقاع متبرکه به آرامش جسمی و معنوی دست یابند وطرح آرامش بهاری می‌تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی در جریان بازدید از خیمه‌های معرفت طرح آرامش بهاری با اشاره به تاثیرات فرهنگی این طرح بر جامعه گفت: اجرای طرح آرامش بهاری همراه با رویش طبیعت، تقارنی مبارک است و طی سال‌های اخیر شاهد عملکرد رو به رشد اوقاف و امور خیریه استان قم بوده‌ایم و امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد.

وی افزود: لازم است همراه با طبیعت شاهد رویش فعالیت‌های جدید فرهنگی و معارفی نیز باشیم و چه بهتر که طرح آرامش بهاری با محوریت بقاع متبرکه که ملجأ و پناهگاه همیشگی شیعیان بوده‌اند اجرایی می‌شود.

امام جمعه قم با بیان اینکه مسافران زیادی در طول ایام نوروز به شهر قم مشرف می‌شوند گفت: لازم است این افراد با حضور در بقاع متبرکه، با فلسفه اصلی زیارت و پرداختن به فرهنگ اهل بیت(ع) آشنا شوند و طرح آرامش بهاری گام مهمی در راستای تحقق این هدف است.

وی افزود: گردشگران نوروزی باید در کنار بقاع متبرکه به آرامش جسمی و معنوی دست یابند و این طرح می‌تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد.

سعیدی با اشاره به عملکرد اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم در زمینه اجرای طرح آرامش بهاری خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر شاهد اجرای این طرح در قم بوده ایم و از اینکه هر سال شاهد پیشرفت در آن و برداشته شدن قدمی رو به جلو توسط اوقاف قم خوشحال هستیم زیرا این مسئله نشان‌دهنده خلاقیت و جدی بودن این اداره کل در انجام وظایف است.

تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه(س) افزود: طی سال‌های اخیر شاهد عملکرد رو به رشد اوقاف بوده‌ایم و امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد.

وی تاثیرگذاری طرح‌های فرهنگی با محوریت بقاع متبرکه بر خانواده‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: مردم ایران ولایت‌مدار و علاقمند به اهل بیت(ع) و فرزندان آنها هستند به همین دلیل با خلوص نیت، در حرم‌های مطهر امامزادگان حضور می‌یابند و چون این حضور همراه با همه اعضای خانواده است، طرح آرامش فرهنگی نیز پاسخگوی همه آنها در رده‌های سنی گوناگون است بنابراین هر چه بیشتر در این مسیر قدم برداریم، برکت بیشتری هم از جانب خداوند به طرح آرامش بهاری داده می‌شود.