نویسنده و کارگردان سینما گفت: آثار هنری که با حقیقت و فطرت انسان در ارتباط است در ذهن مردم ماندگار می شود.

به گزارش پرس شیعه، مجید مجیدی روز پنجشنبه درآیین اختتامیه سومین جشنواره فیلم حوزه «اشراق» در سالن همایش های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود: برای ساختن فیلم محمد رسول الله که به دلیل هماهنگی با فطرت انسانی مورد استقبال گسترده مردم قرار گرفته، مشورت های بسیاری با مراجع تقلید و عالمان دین انجام شد تا مفاهیم دینی به نحوی مناسب به مخاطبان ارائه شود.
وی افزود: در همین رابطه گروه سازنده فیلم دیدارهای خوبی با آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید داشتند و از نکات و کلیدهای بسیار ارزشمندی که این مرجع تقلید ارائه می کرد در ساخت مجموعه فیلم محمد رسول الله استفاده شد.
وی با اشاره به جایگاه ویژه سینما درنزد بزرگان دین ادامه داد: آیت الله جوادی آملی اظهار داشت، اگر سلسله پیامبران ادامه داشت، آنان از طریق رسانه پیام خود را تبلیغ می کردند.
مجیدی گفت: عده ای معتقدند آثاری که بنده می سازم به دلیل توجه به مفاهیم دینی و ارزش های فرهنگ اسلامی، شعار زده است و مورد پذیرش مخاطبان بین المللی قرار نمی گیرد، اما در نهایت شاهد هستیم که این تولیدهای فرهنگی به دلیل توجه به حقیقت انسانی توانسته قلب های مخاطبان جهانی را تسخیر کند.
وی با اشاره به اینکه آثار یاد شده مورد توجه منتقدان بین المللی نیز قرار گرفته اند و آنها از فرهنگ متعالی و مفاهیمی که در این آثار بیان شده است استقبال کردند، افزود: به دلیل استقبال بالای مردم، کشورهای مختلف به صورت متعدد آثار تولید شده توسط بنده را به نمایش گذاشته اند و این بیانگر اهمیت توجه به حقیقت فطرت است.
وی با بیان اینکه عده ای بنده را به خاطر دفاع از زیباترین موجود هستی، حکومتی و دولتی می دانند، گفت: نباید از نقد غیر مسئولانه منتقدان دلسرد شد بلکه باید با استقامت در مسیر تولید آثاری با مضامین عالی و موفقیت حرکت کرد.
این کارگردان سینما ادامه داد: جشنواره های بین المللی همچون جشنواره فیلم کن بیشتر به دنبال نمایش فیلم هایی هستند که به مشکلات کشورهای دیگر توجه می کند و متاسفانه بسیاری از هنرمندان ناخواسته وارد بازی این جشنواره ها می شوند.
وی ادامه داد: اولین فیلم ساخته شده توسط بنده به نام «بدوک» به دلیل نمایش معضلات اجتماعی در جشنواره کن پذیرفته شد و از آثار دیگری که چنین رویکری نداشت در این جشنواره استقبال نشد.
وی با اشاره به اینکه امروز آمریکا خواسته های خود را از طریق سینما به مردم جهان دیکته می کند گفت: این مسئولیت بسیار سنگین نیروهای انقلاب و معتقدان به مکتب اهل بیت (ع) که با تولید آثار فاخر باعث گسترش هنر متعهد دینی شوند.
درپایان این جشنواره نشان فاطمی بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه(س) و اعطای عبا به پاس خدمات ایشان به فرهنگ دینی به مجید مجیدی اعطا شد.
در این مراسم که به همت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شده شده بود ، از برگزیدگان آثار ارسال شده به جشنواره تجلیل به عمل آمد.
سومین جشنواره فیلم اشراق(حوزه) با موضوع روحانیت و حوزه های علمیه، روز سه شنبه هفته جاری درقم آغاز به کار کرد.
به گفته دبیر این جشنواره بیش از ۷۸۷ اثر به دبیرخانه سومین جشنواره فیلم اشراق ارسال شده است که ۳۲۴ اثر به مجموعه داستانی اختصاص یافت و ۲۳۷ اثر به مرحله داوری راه پیدا کرد.
مهدی بنکدار افزود: در بخش فیلمنامه نیز ۱۵۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که ۲۵ اثر به مرحله داوری راه پیدا کرده است و با توجه به این که بیشتر آن ها در زمینه داستانی است شاهد اثرهای باکیفیت خوبی از طلبه ها در این بخش بودیم.
وی اثرهای ارسالی به جشنواره را از هنرمندان ۲۸ استان ذکر کرد.