یکی از مراجع تقلید، انگیزه و درک شرایط را عامل موفقیت حوزه‌های علمیه خواهران دانست و گفت: گسترش حوزه‌های علمیه خواهران بیش از انتظار بود.

به گزارش پرس شیعه، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار با حجت‌الاسلام جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران و جمعی از معاونان و مدیران مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت‌های حوزه‌های علمیه خواهران گفت: پیشرفت و گسترش حوزه‌های علمیه خواهران، بیش از انتظار بوده است و این نشان‌دهنده این است که نیت‌ها خالص بوده و کارها برای رضایت الهی انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه حوزه‌های علمیه خواهران شجره طیبه‌ای است که رشد زیادی داشته است خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بانوان تشکیل دهنده نیمی از جامعه هستند و در نیمی دیگر تاثیر مستقیم دارند باید به مسائل مربوط به بانوان توجه زیادی داشت و زمینه پیشرفت بانوان را بیشتر از گذشته فراهم کرد.

این مرجع تقلید ادامه داد: دشمنان با استفاده از فضای مجازی، مسلمانان را دعوت به فساد می‌کنند؛ باید تهدیدهای فضای مجازی را به فرصت تبدیل کرد و از فضای مجازی برای ترویج معارف ناب اسلامی استفاده کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه اگر عملی برای رضایت الهی انجام شود، خداوند نیز برای به ثمر رسیدن آن عمل کمک می‌کند، تصریح کرد: خداوند در قرآن به مسلمانان وعده داده است که در مشکلات و سختی‌ها در مقابل دشمنان به آنها کمک می‌کند، لذا نباید از دسیسه و توطئه‌های دشمنان ترسید بلکه باید در مقابل دشمنان ایستاد و نقشه‌های دشمنان را خنثی کرد.

وی اظهار کرد: پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه‌های علمیه خواهران، به دلیل انگیزه و درک شرایط زمانه توسط مدیران و مسئولان حوزه‌های علمیه خواهران است و امیدواریم با یاری خدواند این پیشرفت‌ها ادامه داشته باشد.