اردبیل – مدیرکل امور استان‌ های ستاد عالی کانون‌ های مساجد کشور تأکید کرد که رسالت ۲۱ هزار کانون فرهنگی مساجد در کشور مبارزه با تهاجم فرهنگی است.

به گزارش پرس شیعه؛ عباسعلی قاضی‌ زاده عصر دوشنبه در همایش تجلیل از فعالان کانون‌های فرهنگی مساجد اردبیل تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با مصوبه شورای عالی فرهنگ انقلاب اسلامی از سال ۷۱ در کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: از آن تاریخ تاکنون بیش از ۲۱ هزار و ۷۰۰ کانون فرهنگی هنری در سطح کشور دایر شده و ۱۰ ها هزار جوان ایرانی را با برنامه‌های خود همگام ساخته است.

به گفته مدیرکل امور استان‌های ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور کانون‌های فرهنگی در طول حیات خود تأثیرات قابل‌توجهی در پرورش فکری و عقیدتی جوانان داشته و به عنوان یکی از قطب‌های مطرح مبارزه با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم محسوب می‌شود.

قاضی‌زاده با بیان اینکه بر اساس برنامه پنجم توسعه کشور قرار بود تا پایان برنامه یک‌چهارم از مساجد کشور برخوردار از کانون‌های فرهنگی شود، ادامه داد: علاوه بر تحقق این هدف برای پیاده‌سازی فعالیت‌های تخصصی ۷۴۰ کانون تخصصی در ۳۲ رشته در سطح کشور فعالیت دارند.

وی با اشاره به فعالیت هزار و ۲۹۷ باب کانون نور و ۴۴۶ باب کانون مصلا، اضافه کرد: علاوه بر این ۱۵۰ کانون مساجد در دانشگاه‌های کشور فعالیت فرهنگی و هنری دارند.

مدیرکل امور استان‌های ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور به فعالیت ۱۰ هزار و ۹۳۳ باب کانون روستایی و عشایر اشاره کرد و متذکر شد: در عین حال ۱۹۸ خانه دیجیتال فعال شده و تاکنون بیش از شش هزار کتابخانه در مساجد دایر شده است.