فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:ناوهای آمریکایی حتی از نزدیکی آب‌های بین المللی نزدیک مرز ایران نیز جرات عبور ندارند.

به گزارش پرس شیعه، سردار علی فدوی در مراسم تجلیل پاسداران لشکر عاشورا و پیشکسوتان این لشکر در دوران دفاع مقدس از خدمات نیروی دریایی در دفاع از مرزهای آبی کشور، با اشاره به اینکه همه صفر تا صد ماجرای دستگیری ملوانان نیروی دریایی آمریکا مربوط به خدا است اظهار داشت: پایداری و روح استقامتی که به برکت امام خمینی(ره) در همه مردم دمیده شد، فرصتی پیدا شد تا در این ماجرا تجلی یابد.

وی با تاکید بر اینکه به برکت امام، رهبری و شهدا هیچ قدرتی توان ایستادگی در برابر ایران را ندارد افزود: این اتفاق در زمان و موقعیت خاصی رخ داد که بازتاب ویژه‌ای داشته است که منجر به افزایش چهره مقتدارنه ایران در دنیا شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دستگیری این افراد در با توجه به اینکه در ایام برجام، طرح‌هایی علیه ایران داشتند، خداوند با مکری بالاتر از مکر آنها فرصتی را در اختیار انقلاب اسلامی گذاشت که این نقشه دشمنان را خنثی کند که به حمدلله به نفع ایران تمام شد.

فدوی تصریح کرد: با این احساس مسئولیت و عمل به تکالیف، با عنایت خاص خداوند، هیچ قدرتی حتی جرات درگیری مستقیم با ایران را ندارند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با اصل انقلاب اسلامی نمی‌توانند در بیافتند، خاطرنشان کرد: دشمن با ایستادگی ایران در برابر استکبار و عدم نتیجه‌گیری از رویارویی مستقیم، به سراغ تحریم‌ها رفت که به نتیجه مورد نظر خود نرسید.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ناوهای آمریکایی وقتی در آب‌های بین المللی خلیج فارس خود را معرفی می‌کنند، نمی‌توانند نامی از آمریکا بیاورند، ابراز داشت: در زمان معرفی خود می‌گویند که ما از ناوهای ائتلاف هستیم و جرات آمریکایی معرفی کردن خود را ندارند.

فدوی در ادامه با تاکید بر اینکه ناوهای آمریکایی حتی از نزدیکی آب‌های بین المللی نزدیک مرز ایران نیز جرات عبور ندارند تصریح کرد: به تمامی کشورها اجازه استفاده از مرزهای ایران برای عبور و مرور مصارف تجاری صادر می‌شود ولی سالهاست به ۶ کشور آمریکا، انگلیس، فرانسه، کانادا، نیوزلند و استرالیا به دلیل مواضع خصمانه و نزدیک به هم، اجازه عبور نمی‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه اشراف اطلاعتی زیادی داریم و خداوند هم کمک کرده و می‌کند، اظهار داشت: با افزایش میزان بازدارندگی و افزایش قوای رزمندگان اسلام، این قدرت خدادادی در جای جای دنیا زبانزد است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه، با تاکید بر اینکه افراد مرتبط با انقلاب اسلامی و ایران نیز به مثابه ایران عمل می‌کنند تصریح کرد: دنیا در برابر یمن است، یمن هم چیزی ندارند که از دست دهد، ولی بر سر دفاع از حق خود مصمم هستند و سعودی‌ها که قصد فتح یک هفته و ده روزه یمن را داشتند، نتوانستند کاری از پیش برند.

فدوی با ادامه داد: کسی بر اعتقادات مردمی که به خدا اعتماد کرده، نمی‌تواند فائق آید چراکه به تحقق وعده الهی باور دارد.

وی به برخی مقاومت‌ها در سوریه و عراق در برابر داعش اشاره کرد و گفت: برخی شهرها دو ساعته سقوط کردند ولی برخی روستاها که نفس انقلاب به آنها رسیده، ۵ سال است در محاصره هستند و مقاومت می‌کنند که انشالله پیروزی نزدیک است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه بر اساس قواعد غربی کسی که توان مالی و مادی را داشته برنده است، تصریح کرد: در کشوری که قائده خدایی برقرار باشد، خداوند سلطه‌ای را از کافرین بر مومنین برقرار نمی‌کند و تمامی نقشه‌های شوم دشمن را نقش بر آب می‌کند، لذا باید مواظب ایمان خود باشیم، چرا که اگر ایمان باشد، همه دنیا هم در برابر ما بایستد، خم به ابرو نمی‌آوریم.

وی خاطرنشان کرد: امروز به مدد خداوند، در بیخ گوش دشمن با دشمن می‌جنگیم و این یکی از راهبردهای ایران در مواجهه با دشمن است.