حمله تروریستی روز دوشنبه در شهر «بن قردان» تونس محکومیت اتحادیه اروپا را به دنبال داشت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه النشره، «کاترین رای» سخنگوی مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا حمله تروریستی که یک پایگاه نظامی در شهر بن قردان تونس را هدف قرار داده بود محکوم کرد. وی این حمله را نشانگر خطرناک بودن تهدیداتی دانست که تونس با آن مواجه است.

«کاترین رای» در بیانیه خود بر پایبندی اتحادیه اروپا بر حمایت از دولت و مردم تونس در مقابله با چنین چالش هایی تاکید کرده و به خانواده های قربانیان این حمله تروریستی تسلیت گفت.

از سوی دیگر «فرانسوا هولاند» رئیس جمهور فرانسه نیز بر حمایت این کشور از تونس که روز دوشنبه شاهد حملات تروریستی خونین بود تاکید کرده و اعلام کرد فرانسه در کنار تونس ایستاده است.

لازم به ذکر است که وزارت کشور تونس از کشته شدن ۱۸ نفر در درگیری های مسلحانه روز دوشنبه در شهر بن قردان خبر داد. وزارت کشور تونس همچنین اعلام کرد که در این درگیری ها ۳۵ تروریست مسلح نیز کشته شدند و مقررات منع آمدوشد شبانه در بن قردان به اجرا گذاشته شده است.

وزارت کشور تونس طی بیانیه ای تصریح کرد که نیروهای امنیتی توانستند ۳۵ تروریست را کشته و ۷ نفر دیگر را دستگیر نمایند. در این درگیری ها ۱۸ نفر از نیروهای نظامی و غیرنظامی نیز کشته و ۱۳ نفر دیگر زخمی شدند.