یانوش لاتورسای گفت: دولت مجارستان سالانه یکصد بورسیه به دانشجویان ایرانی اهدا کرده که سرمایه گذاری بسیار خوبی است؛ چراکه دانش آموختگان، سفرای فرهنگی کشور ما به حساب خواهند آمد.

به گزارش پرس شیعه؛ یانوش لاتورسای پیش از ظهر امروز در دیدار با حضرت آیت الله مکارم شیرازی در قم اظهار داشت: روابط میان دو پارلمان دولت و مجلس در مجارستان بسیار مساعد بوده و اجرای عدالت الهی در امور پارلمانی برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ابراز داشت: دولت مجارستان سالانه یکصد بورسیه به دانشجویان ایرانی اهدا کرده که سرمایه گذاری بسیار خوبی است؛ چراکه دانش آموختگان، سفرای فرهنگی کشور ما به حساب خواهند آمد.

نائب‌ رئیس مجلس ملی مجارستان در پایان گفت: ما دانش آموخته های زیادی در این دیدار دریافت کرده ایم.

در این دیدار همچنین یانوش کواچ، سفیر مجارستان در تهران نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: در گام جدید همکاری های میان دو کشور، دیدار نخست وزیر مجارستان با رهبر ایران از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: ما هر روزه در فعالیت های خود شاهد آن هستیم که روابط سیاسی و اقتصادی با چراغ سبز و افزایش همکاری مواجه بوده و مجارستان آمادگی بالایی برای افزایش فعالیت های سیاسی، اقتصادی، آموزشی، علمی و … دارد.

سفیر مجارستان در تهران در پایان تصریح کرد: اهمیت سفر این هیأت آن است که معاون نخست وزیر، رئیس حزب دموکرات مسیحی نیز در این کشور بوده و مایلیم روابط معنوی ما با ایران گسترش پیدا کند.