آثار چاپ شده دبیرخانه دائمی خطر جریان های تکفیری، روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری همایش بین المللی «خطر جریان های تکفیری در دنیای امروز، مسئولیت علمای جهان اسلام»، در سالن همایش پیامبر اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم رونمایی شد.

به گزارش پرس شیعه، مجموعه آثار دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان های افراطی و تکفیری که توسط حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی و جعفر سبحانی از مراجع تقلید و حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری رونمایی شد، شامل «کتابشناسی تکفیر» و «فتاوای جریان های تکفیری در جواز قتل مسلمین»، «مجموعه مقالات ۱۰ جلدی کنگره»، «ایمان و کفر» ، «الوهابیه المتطرفه: موسوعه نقدیه»، «تکفیر از دیدگاه علمای اسلام»، «تخریب زیارتگاه های کشورهای اسلامی»، «فتنه التکفیر و جذورها و آثارها فی المجتمع»، «بیانات آیت الله مکارم شیرازی و بیانیه پایانی کنگره» است.
همچنین در این آیین به نویسندگان مقاله های برتر جایزه هایی به رسم یادبود اهدا شد.
همایش بین المللی «خطر جریان های تکفیری در دنیای امروز، مسئولیت علمای جهان اسلام»، در سالن همایش پیامبر اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم آغاز به کار کرد.
در این همایش که تا عصر امروز به کار خود ادامه می دهد علاوه بر میهمانان داخلی، شخصیت های برجسته علمی و فرهنگی از حوزه های علمیه و دانشگاه ها، علمای شیعه و اهل سنت از ۲۵ کشور حضور دارند.
ریاست عالی این همایش بر عهده آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید است و آیت الله علیرضا اعرافی رئیس جامعه المصطفی العالمیه مسئولیت دبیری علمی این همایش را برعهده دارد.
نخستین همایش جهانی مقابله با جریان های تکفیری با حضور شخصیت های سیاسی و چهره های علمی، فرهنگی و سیاسی از داخل و خارج کشور در آذرماه سال ۹۳ در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم برگزار شد؛ تاکنون ۱۰ جلد از مقاله های برگزیده آن همایش و ۴۰ عنوان کتاب به زبان های فارسی، عربی و چکیده آنها به زبان انگلیسی چاپ شده است.