رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود تحریم ‌های دشمنان، امروز جوانان ایران اسلامی در تمام عرصه‌ ها، بویژه عرصه های علمی، هسته ای و پزشکی می‌درخشند.

به گزارش پرس شیعه حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در دیدار با سربازان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: با وجود تحریم ‌های دشمنان، امروز جوانان ایران اسلامی در تمام عرصه‌ ها، بویژه عرصه های علمی، هسته ای و پزشکی می‌درخشند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این دیدار که درسالن همایش های کوثر این سازمان برگزار شد، پیشرفت و توسعه کشور را مرهون حضور و تلاش جوانان انقلابی و مومن در عرصه‌های گوناگون دانست و خاطرنشان کرد: اکنون ایران اسلامی الگوی برتر در میان کشورهای جهان اسلام است.

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت الگوسازی برای نسل جوان کشور در همه عرصه ها، تصریح کرد: همانگونه که معظم له نیز تأکید دارند باید توجه ویژه ای به نسل جوان داشت چرا که جوانان با اهداف بلند پروازانه خود در ترسیم افق آینده کشور تأثیر گذار هستند.

وی در ادامه، دوران سربازی را بهترین آزمون برای جوانان دانست و تصریح کرد: دوران سربازی انسان را آبدیده می کند و این دوران فرصت مغتنمی برای آماده شدن به منظور حضور درعرصه های گوناگون پیشرفت و توسعه کشور است.

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان اینکه قدر دوران جوانانی خود را بدانید، خطالب به سربازان تأکید کرد: نه تنها در دوران جوانی بلکه در طول زندگی خود هرگز احترام به پدر و مادر را فراموش نکنید.

حجت الاسلام آل هاشم سپس از وجود مراکز آموزش فنی و حرفه ای در برخی از یکان های ارتش خبر داد و افزود: سربازان فاقد دیپلم می توانند ضمن گذراندن دوران سربازی خود در ارتش، با حضور در مراکز آموزشی پیش بینی شده، دیپلم فنی و حرفه ای دریافت کنند.

گفتنی است در پایان این دیدار جمعی از سربازان و تیم های برتر مسابقات ورزشی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ایام الله دهه مبارک فجر، تقدیر شدند.