رئیس جمهور عراق طی سخنانی در رابطه با تاثیر حملات جنگنده های روسی علیه تروریست ها در سوریه اعلام کرد که اقدامات مسکو به مبارزه با تروریسم در عراق نیز کمک می کند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسله، «فواد معصوم» رئیس جمهور عراق طی سخنانی اظهار داشت: حملات جنگنده های روسیه علیه تروریست های داعش در سوریه، تاثیری مثبت یر مبارزه با تروریسم در عراق گذاشته است.

بر اساس این گزارش رئیس جمهور عراق که در قاهره به سر می برد، در ادامه تصریح کرد: هرگونه اقدام در راستای نابودی داعش در هر نقطه ای حتی در کشور آفریقایی مغرب، موجب بهره مندی عراق از پیامدهای مثبت آن است. زیرا خطر داعش فقط محدود به عراق نیست و همه جهان را تهدید می کند، همانگونه که در فرانسه و دیگر کشورها دست به اقدامات تروریستی زد.

فواد معصوم همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بغداد نسبت به ائتلاف میان روسیه، ایران و سوریه اعتراضی ندارد ولی عراق جزء این ائتلاف نیست و از طریق مرکز هماهنگی میان این ۳ کشور که در بغداد مستقر است، با این ائتلاف هماهنگی های لازم را انجام می دهد.

وی در ادامه مبارزه با تروریسم را اولویت نخست عراق عنوان کرد و گفت: ما از کمک تمامی کشورها در راستای مبارزه با داعش استقبال می کنیم و این امر قانونی است.

رئیس جمهور عراق در همین زمینه افزود: برخی کشورها بدون هیچ چشمداشتی عراق را در مبارزه با تروریسم کمک می کنند و برخی دیگر در ازای دریافت نفت و یا پول کمک می کنند.

وی در پایان سخنان خود در خصوص روابط بغداد با مسکو نیز اظهار داشت: روابط ۲ کشور بسیار خوب است و بسیاری از پروژه های عراق توسط روس ها بر اساس توافق نامه هایی که به امضای طرفین رسیده است، تکمیل می گردد.