شیراز- نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: وضعیت نام‌نویسی در انتخابات ریاست جمهوری به چهارشنبه‌بازار تبدیل‌شده که باعث مسخره کردن است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله اسد الله ایمانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شیراز با اشاره به وضعیت نام نویسی در انتخابات تاکید کرد: وضعیت ثبت نام ریاست جمهوری به چهارشنبه بازار تبدیل شده و برخی نیز آن را نشان از آزادی می دانند در حالیکه این حرکت مسخره کردن است.

وی ادامه داد: اینگونه حرکت ها بهانه به دشمن دادن و برهم زدن آرامش در کشور است زیرا ریاست جمهوری دومین مقام رسمی کشور و اولین مقام اجرایی است.

امام جمعه شیراز ادامه داد: این حرکت ها باعث ضعیف شدن شورای نگهبان و بر هم زدن آرامش مردم می شود و برخی هم که قرار نبوده وسوسه می شوند و ثبت نام می کنند.

آیت الله ایمانی به وضعیت شوراهای شهر و روستا در فارس اشاره کرد و گفت: مگر قرار است در شوراها چه حرکتی انجام شود که ۱۸ هزار نفر نام نویسی کردند.

وی تاکید کرد: اگر خدمت کردن است که برای رسیدن به این مهم باید در شورا زحمت کشید و پاسخگو بود اما اگر برای رفتارهای دیگر است که ما نمی دانیم

نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: ۴ سال خدمت کردن به مردم که تا این اندازه دست و پا زدن ندارد که قومیت ها گروه تشکیل دهند، جناح های سیاسی فعالیت کنند و محلات نیز ورود کنند.

آیت الله ایمانی در ادامه سخنان خود با اشاره به آماده شدن آمریکا برای فعالیت در انتخابات ایران، گفت: آمریکا مانع فعالیت خود را در وجود نظام جمهوری اسلامی می داند و به همین دلیل از تمامی موقعیت ها برای مداخله و ضربه زدن استفاده می کند.

وی تصریح کرد: امروز هم در حال فضاسازی برای انتخابات است و دستورالعمل هایی نیز برای نوکران خود فرستاده است که همگان باید مراقب این فعالیت ها باشند.

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن روز ارتش نیز گفت: ۲۹ فروردین به دستور امام(ره) به عنوان روز ارتش نامگذاری شد در حالیکه در آن سال منافقین به دنبال از بین بردن ارتش بودند به همین دلیل نام گذاری روز ارتش در سال ۵۸ انجام شد.

آیت الله ایمانی ادامه داد: رفتارها و فعالیت های آن زمان منافقین را باید با حرکت های امروز گروه های تکفیری مقایسه کرد که مانند هم و با بدتر هم بوده و امروز متاسفانه برخی به دنبال تطهیر چهره آنها هستند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت حضرت شاهچراغ(ع)، گفت: فردا سالروز شهادت حضرت شاهچراغ(ع) است که مردم و مسئولین فارس وظیفه دارند بیش از گذشته در مراسم این سالروز شرکت کنند.