عضو ارشد سازمان دیده‌بان حقوق بشر بحرین اعلام کرد توهین به شیعیان به وظیفه‌ای مقدس در این کشور تبدیل شده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، عضو ارشد سازمان دیده‌بان حقوق بشر بحرین فاش کرد ناسزاگویی به شیعیان در رسانه‌های حکومتی به وظیفه‌ای مقدس در این کشور تبدیل شده است.

شیخ «میثم سلمان،» مسؤول واحد آزادی‌های دینی در سازمان دیده‌بان حقوق بشر بحرین، تاکید کرد: به کارگیری الفاظ شرم‌آور ضد شهروندانِ شیعۀ بحرین برای رسانه‌های رسمی و هوادار نظام آل خلیفه، به وظیفه‌ای شبانه روزی برای کسانی تبدیل شده است که تحریک به تنفر را پیشه خود کردند و ناسزاگویی به شیعیان و خائن خواندنِ آنان را وظیفه‌ای مقدس و ملی می‌شمارند.

سلمان در حساب توییترش نوشت: کاسبانِ طایفه‌گری قدرت خود را از تنفرزایی میان شیعه و سنی کسب می‌کنند و هر قدر بیشتر تلاش کنند شیعیان را غده‌ای سرطانی در بحرین جلوه دهند که باید ریشه کن شود، بیشتر پول به دست می‌آورند.

سایت «مرأه البحرین» به نقل از این عضو ارشد دیده‌بان حقوق بشر خاطر نشان کرد: مسؤولیت دینی و ملی اقتضا می‌کند که شیعیان و سنی‌ها در بحرین در برابر هرگونه برنامه‌ای با رویکردِ ایجاد خصومت و تنفر میان آنان ایستادگی کنند. هر کس تلاش کند میان دو طایفه شیعه و سنی فاصله ایجاد کند و ایجاد نفرت و تردید میان شرکای وطن را پیشۀ خود کند، از این وطن، سهمی نخواهد داشت.

وی سپس مزدوران فتنۀ طایفه‌ای را از نظر اخلاقی و ملی ورشکسته خواند و تاکید کرد: سنی‌ها و شیعیان در بحرین، هوشیار‌تر از آن هستند که بتوان با اختلاف افکنی طایفه‌ای میان آنان، از پشت، به هویت ملیشان خنجر زد.

میثم سلمان سپس با انتقاد از تعرض به شهروندان شیعه یا سنی و زیر سؤال بردن هویت ملیِ آنان، به سبب مطالبۀ دموکراسی و احترام به حقوق بشر؛ این کار را نشانۀ فقدان اخلاق و ملی گرایی دانست.