جانشین فرمانده کل ارتش گفت: ارتش به واسطه تجارب دوران دفاع مقدس و همچنین جنگ‌هایی که در منطقه رخ داده، از قدرت و استحکام بالایی برای مقابله با تهدیدها برخوردار است.

به گزارش پرس شیعه؛ امیر احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش در آئین تجدید میثاق کارکنان ارتش جمهوری اسلامی(آجا) با آرمان‌های امام خمینی(ره) که به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش و گرامیداشت حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) انجام شد اظهار کرد: ما وظیفه داریم به عنوان بازوی نیروهای مسلح نظام، ظرفیت‌های خود را متناسب با تهدیدها ارتقا بدهیم.

وی افزود: امروز با چهره جدیدی از تهدیدها با نام جنگ‌های ترکیبی روبه رو هستیم که دشمن در آن به طور همزمان از تمامی ظرفیت‌های نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی استفاده می‌کند لذا باید همواره برای مقابله آماده باشیم.

پوردستان ادامه داد: ارتش به واسطه تجارب دوران دفاع مقدس و همچنین جنگ‌هایی که در منطقه رخ داده، از قدرت و استحکام بالایی برای مقابله با تهدیدها برخوردار است.

جانشین فرمانده کل ارتش همچنین تصریح کرد: امروز، ارتش در کنار دیگر نیروهای مسلح آمادگی پاسخ به هر نوع تهدیدی در عرصه زمین، هوا و دریا را دارد.

وی در ادامه افزود: نیروی زمینی ارتش با صلابت از مرزهای کشور دفاع می‌کند و جزء اولین نیروهایی است که در مردم یاری و کمک به حادثه دیدگان بلایای طبیعی وارد عمل می‌شود.

جانشین فرمانده کل ارتش صریح کرد: نیروی دریایی ارتش، آنچنان صلابتی ایجاد کرده که در آب‌های بین المللی پرچم ایران را به اهتزاز درآورده و اقتدار نظام اسلامی را به نمایش گذاشته است.

پوردستان گفت: قرارگاه پدافند هوایی به عنوان چشم بینای ارتش در تمامی ارتفاعات پست، متوسط و بلند با رادارها و سلاح‌های مناسب، لایه‌های دفاعی لازم را جهت مقابله با هر نوع هدفی ایجاد کرده است. همچنین تیزپروازان نیروی هوایی آنچنان قابلیتی را ایجاد کرده‌اند که آمادگی مقابله با هر نوع تهدیدی را دارند.

وی تصریح کرد: امروز همه تهدیدها با همکاری همه دستگاه‌های امنیتی همچون ارتش، سپاه، وزارت دفاع، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، خنثی شده است.

جانشین فرمانده کل ارتش در پایان عنوان کرد: استکبار جهانی با تزریق ویروس تکفیری تروریستی در پی تضعیف قدرت دفاعی این کشورهاست.