رئیس کنگره آمریکا گفت: نمایندگان آمریکایی به تلاش‌های خود برای اعمال تحریم‌های جدید علیه تهران تا زمانی ادامه خواهند داد که ایران به رفتار خشن و تحریک‌آمیز علیه آمریکا و متحدان ما پایان دهد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه در سخنانی، اظهار داشت: نمایندگان کنگره برای اعمال تحریمهای بیشتر علیه تهران تلاش خواهند کرد تا ایران به رفتارهای تحریک آمیز و خشن علیه واشنگتن و متحدان ما پایان دهد.

وی در ادامه افزود: گزارش اخیر مربوط به آزمایش موشکی ایران، نقض قوانین بین المللی بوده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز سه‌شنبه چندین فروند موشک بالستیک را شلیک کرده است. کشورهای غربی مدعی هستند که این اقدام ایران، قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را به چالش می‌کشد و احتمالاً منجر به واکنش دیپلماتیک آمریکا خواهد شد.

مقام‌های آمریکایی و فرانسوی پیش از این اعلام کرده‌اند که آزمایش موشکی ایران قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را نقض کرده است. این قطعنامه از ایران خواسته است تا هیچ گونه فعالیتی در زمینه موشک بالستیک با قابلیت حمل تسلیحات اتمی نداشته باشد.

چند نماینده جمهوری‌خواه آمریکایی خواستار افزایش تحریمهای واشنگتن در پاسخ به این اقدام تهران شده‌اند ولی هنوز هیچ طرحی در این زمینه ارائه نشده است. کنگره آمریکا ماه گذشته قانونی را تصویب کرد که قدرت باراک اوباما رئیس جمهور را برای برداشتن تحریمها در چارچوب توافق هسته‌ای، محدود خواهد کرد.

باب کورکر رئیس جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: این کمیته در تلاش برای ارائه یک طرح جایگزین است تا حمایت کافی را در سنا جلب کند.