وزیر امور خارجه در ادامه سفر آسیایی خود در برونئی با سلطان و ولیعهد این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با “حسن بولکیا ” سلطان برونئی دیدار کرد. در این ملاقات وزیر امور خارجه با تشریح فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری مشترک با برونئی در حوزه‌های مختلف در مرحله پسابرجام، خواهان گسترش همکاری‌های دو کشور شد. وزیر خارجه همچنین با اشاره به مشکلات و بحران‌های موجود در جهان اسلام و تهدیدات ناشی از تروریسم و افراط‌گرائی بر وحدت اسلامی به‌عنوان یک ضرورت برای امت اسلامی تأکید کرد.

سلطان برونئی نیز با تأکید بر ضرورت وحدت کشورهای اسلامی برای مواجهه با مشکلات موجود، از گسترش همکاری‌های برونئی و ایران پس از رفع تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله پتروشیمی و علمی و فن آوری استقبال کرد.

وزیر امور خارجه در آغاز سفر خود به برونئی با “المهتدی بالله” ولیعهد برونئی نیز دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار درخصوص زمینه‌های گسترش روابط دو کشور رایزنی شد.

محمد جواد ظریف که در دیداری رسمی در برونئی بسر می برد در ادامه دیدارهای خود، عصر امروز با وزیر توریسم و منابع طبیعی این کشور ملاقات و گفتگو کرد.

در این ملاقات در خصوص گسترش همکاری های ایران و برونئی در زمینه توریسم، شیلات و کشاورزی گفتگو و رایزنی شد و طرفین بر وجود ظرفیت های قابل توجه در این حوزه ها برای روابط دو کشور و ضرورت فعال سازی آن تاکید کردند.

ظریف در سومین مقصد از سفر آسیایی خود پس از اندونزی و سنگاپور، ساعاتی پیش وارد برونئی دارالسلام شد.