یک منبع دیپلماتیک فرانسوی گفت: گزارش‌های مربوط به انجام آزمایش‌های موشک بالستیک ایران، در صورت تایید نهایی، احتمالا نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خواهد بود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز ، یک منبع فرانسوی تاکید کرد: ما اطلاعات مربوط به آزمایش موشک بالستیک ایران را ارزیابی می کنیم. برنامه تسلیحات بالستیک ایران عامل نگرانی است.

وی در ادامه افزود: طراحی موشک هایی توسط ایران که قادر به حمل تسلیحات اتمی است، احتمالا نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل خواهد بود که از ایران خواسته است هرگونه فعالیت در این زمینه را متوقف کند.

این منبع فرانسوی اظهار داشت: در صورت اثبات نهایی این مساله، هنوز خیلی زود خواهد بود که بخواهیم درباره این مساله صحبت کنیم که چه تدابیری در پاسخ به این اقدام ایران اتخاذ خواهد شد.

مرحله نهایی رزمایش موشکی “اقتدار ولایت” نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز سه‌شنبه برگزار شد که در آن تست موشک دوربرد، نقطه‌زن و بالستیک قیام با موفقیت انجام شد.

موشک‌های بالستیک نقطه‌زن هر لحظه که نیاز باشد، مراحل سوخت‌گیری و عملیاتی شدن آنها در اعماق زمین انجام و به سیلوهای زیرزمینی پرتاب منتقل می‌شوند.

با توجه به برگزاری این رزمایش، سیلوهای زیرزمینی پرتاب موشک‌های بالستیک سپاه پاسداران اکنون مکمل اصلی شهرهای موشکی سپاه پاسداران شده‌اند.

سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی طی سخنانی در این زمینه با بیان اینکه مسئولان ارتقای توان موشکی را خط قرمز نظام دانسته و بر آن وحدت نظر دارند، گفت: دشمنان ما نیز این را دریافته‌اند که گسترش تحریم‌ها و فشارهای امنیتی تأثیری بر ارتقای توانمندی‌های ما نداشته است، لذا با اعمال تحریم‌های اقتصادی درصددند ما را در حوزه موشکی محدود کنند.

فرمانده کل سپاه پیام رزمایش اقتدار ولایت را امنیت برای ملت ایران و کشورهای همسایه در منطقه عنوان و تصریح کرد: امنیت ایران، امنیت کشورهای منطقه است و تمام تلاش ما در راستای برقراری امنیت کشورمان می‌باشد.