پس از تنش‌های مرزی اسلام‌آباد و کابل، بالگردهای پاکستانی با ورود به خاک افغانستان مناطقی در ولایت کنر در شرق این کشور را بمباران کردند.

به گزارش پرس شیعه، مقامات محلی ولایت کنر اعلام کردند که بالگردهای پاکستانی پس از ورود دو کیلومتری به خاک افغانستان، مناطقی در این ولایت را بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، بالگردهای پاکستانی دو بار در منطقه «دانگام» ولایت کنر، اهدافی را بمباران کردند.

«عنایت‌الله» فرماندار منطقه دانگام با تأیید این خبر گفت که بیش از ۱۰۰ خمپاره نیز در این منطقه طی دو روز گذشته شلیک شده‌ است.

هنوز هیچ تلفاتی در این مناطق گزارش نشده است.

«عبدالحسیب سیدخیلی» رئیس پلیس ولایت کنر گفت: نیروهای پاکستانی قانون مرزی را زیر پا گذاشته‌اند و به نقطه صفر مرزی در محدوده خط دیورند وارد شده‌اند.

خیلی افزود: نظامیان پاکستانی در مناطق صفر مرزی پاسگاههایی را ایجاد کرده‌اند و از این پاسگاهها ولایت کنر را هدف قرار می‌دهند.

هزاران تن از ساکنان این مناطق به دلیل بمباران و شلیک خمپاره نیروهای پاکستانی خانه‌های خود را ترک کرده‌اند.

همچنین چندی پیش نیز منابع محلی ولایت ننگرهار اعلام کردند که درگیری نیروهای مرزی افغان و افراد مسلح وابسته به نظامیان پاکستانی روز گذشته در منطقه «انارکی» شهرستان گوشته ولایت ننگرهار به‌وقوع پیوسته است.

آنها اظهار داشتند: درگیری میان دو طرف در ابتدا با تیراندازی افراد وابسته به نظامیان پاکستانی آغاز شده است.

این در حالی است که پیش از این نیز چندین مرتبه میان نیروهای مرزی افغانستان و افراد مسلح وابسته به نظامیان پاکستانی درگیری‌هایی در شهرستان گوشته ولایت ننگرهار به‌وقوع پیوسته بود.