وزیر آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا گفت: گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی آینده‌ساز روابط کشورهاست.

به گزارش شیعه پرس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با «والریا فدلی» وزیر آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا در رأس هیاتی ۱۵۰ نفره دیدار داشت.

وزیر آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری‌های‌ پژوهشی و دانشگاهی دو طرف، از جمله تبادل اساتید، دانشجویان و پژوهشگران اظهار کرد: همکاری‌ها و ارتباط میان دانشگاه‌ها، مراکز فناوری پیشرفته و پژوهش حائز اهمیت بالایی است و ارتباط میان این مراکز می‌بایست مورد توجه قرار بگیرد زیرا آینده کشورها و نیز روابط با دیگر کشورها در گروی این همکاری‌هاست.

وی افزود: خوشبختانه پیشینه تاریخ کهن هر دو کشور زمینه بسیار خوبی است که می‌تواند پایه همکاری‌های گسترده و در هم‌تنیده در حوزه‌های گوناگون باشد.

فدلی با اشاره به آمادگی مراکز علمی و پژوهشی ایتالیا برای همکاری با همتایان ایرانی خود ابراز کرد: مرکز لرزه‌نگاری ایتالیا، مرکز ملی فیزیک ذرات هسته‌ای از جمله مراکزی هستند که می‌توانند با ایران همکاری‌های علمی و پژوهشی داشته باشند.

وی ادامه داد: با توجه به غنای فرهنگی و تاریخی دو کشور بستر مساعدی برای مشارکت در زمینه میراث فرهنگی وجود دارد، همچنین شکل‌گیری موسسه فرهنگی ایتالیا در تهران متناظر با مرکز فرهنگی ایران در رم ، در گسترش همکاری‌های این حوزه میان دو کشور اثرگذار خواهد بود.

بیشتر بخوانید.....
رصد سیارک «وستا» در آسمان خردادماه/ رویت با چشم غیر مسلح