«حدیث غربت» در واقع نشان از دلدادگی مهاجرین افغانستانی به «آرمان» دارد همان چیزی که به واسطه رسیدن به آن از سرزمین‌شان گذشتند و به سرزمین خمینی آمدند، جایی که بتوانند در سرزمین اسلامی واضح و راحت از دین‌ خود بگویند و در فضای معنوی آن رشد کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ در ادامه فعالیتهای فرهنگی مهاجرین افغانستانی این بار این شهرستان شهریار بود تا میزبان هنرنمایی آیینی مهاجرین باشد.

«حدیث غربت» این روزها نام اشنایی است برای مردم شهریار تا همت جوانان مهاجر افغانستانی در راستای اعلای فرهنگ فاطمی را در یابند.

نمایشگاه «حدیث غربت» به مناسبت ایام فاطمیه دوشنبه شانزدهم اسفندماه با حضور حجت‌الاسلام سالمی امام جمعه شهرستان شهریار و جمعی از مهاجرین افغانستانی در پارک کودک شهریار افتتاح شد.

این نمایشگاه برای ارج نهادن به مقام والای حضرت فاطمه زهرا(س) و افزایش میزان آگاهی مردم به ویژه جوانان در مورد آن بزرگ بانوی جهان اسلام، با همت و تلاش شبانه‌روزی مجموعه‌ای از هیئتهای مذهبی مهاجرین افغانستانی مقیم شهریار با محوریت «هیئت جوانان منتظران ظهور- جوانان مهاجر افغانستانی مقیم فردوسیه» برای دومین سال پیاپی برگزار شده است و تا پایان روز یک شنبه بیست و سوم اسفند ماه مصادف با روز شهادت حضرت زهرا(س) برقرار است.

این نمایشگاه در دو بخش برپا شده است: در بخش اول آن کتابهای ویژه در مورد حضرت زهرا سلام‌الله علیها به نمایش در آمده است همچنین تابلوهای نفیس و سایر اقلام فرهنگی و مذهبی در همین بخش قرار دارند.

در بخش دوم نمایشگاه جریانها و حوادث تاریخی از غدیر تا جریان شهادت حضرت زهرا(س) در چند قسمت به شکل بسیار زیبا و هنرمندانه‌ای طراحی و اجرا شده است.

«حدیث غربت» در واقع نشان از دلدادگی مهاجرین افغانستانی به «آرمان» دارد همان چیزی که به واسطه رسیدن به آن از سرزمین‌شان گذشتند و به سرزمین خمینی آمدند، جایی که بتوانند در سرزمین اسلامی واضح و راحت از دین‌شان بگویند و در فضای معنوی آن رشد کنند.