وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با سالار عقیلی هنرمند موسیقی کشورمان صحبت داشتم و احساس می‌کنم به علت آشنایی نداشتن با شبکه‌های معاند فارسی زبان دچار غافلگیری شده است.

به گزارش پرس شیعه، علی جنتی در حاشیه هفتمین همایش بین‌المللی ادیان توحیدی در جمع خبرنگاران پیرامون حضور و مصاحبه سالار عقیلی با یکی از شبکه‌های معاند فارسی‌ زبان اظهار داشت: با این هنرمند در این رابطه صحبت داشتم و احساس می‌کنم به علت عدم آشنایی با این شبکه دچار غافلگیری شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: وی در این رابطه بیانیه خوبی ارائه داد و عنوان کرد که فردی سیاسی نیست و با این شبکه آشنایی نداشته و برای معرفی فرهنگ و هنر ایرانی و توضیح درباره جزئیات اجرای برنامه‌ای که در شهر منچستر انگلیس داشته با عوامل این شبکه مصاحبه کرده است.

وی افزود: سالار عقیلی را به عنوان فردی که از ابتدای کار هنری‌اش با نظام جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته می‌شناسیم و خودش هم بر این موضوع تأکید دارد.

جنتی در پاسخ به سؤال خبرنگار ی مبنی بر اینکه تکلیف حضور وی در جشنواره فجر چه می‌شود گفت: این موضوع را نمی‌دانم؛ اما سایر برنامه‌های عقیلی در کشور ادامه دارد