مشاور رزیر دفاع عربستان با تکذیب هرگونه مذاکره با انصار الله گفت که رایزنی‌هایی با برخی از قبایل ساکن مرز که خواستار آتش بس بودند صورت گرفته است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه خبری الحدث، احمد عسیری مشاور روز دفاع عربستان سعودی هرگونه مذاکره با انصارالله را رد کرده و گفت که این کشور با هیچ گروهی که خارج از قانون باشد در یمن مذاکره نخواهد کرد.

عسیری مدعی شد که این کشور با برخی از قبایل که خواستار آتش‌بس در مرزها بودند وارد مذاکره شده است تا برخی از کمک های انسانی به نیازمندان برسد.

همچنین منابع سیاسی نزدیک به جنبش انصار الله یمن به روزنامه لبنانی “الاخبار” گفتند: سخن از ورود به عربستان و برگزاری ملاقات سری با مسؤولان در آنجا “دقیق نیست”.

پیش از این برخی منابع خبری اعلام کرده بودند که هیئتی از انصارالله از یک هفته قبل در یک منطقه مرزی نزدیک عربستان درحال مذاکره با یک هیئت سعودی است.

سایت “رأی الیوم” به نقل از منابعی تأکید کرد که این مذاکرات به درخواست ریاض آغاز شده است.

بر اساس این گزارش، این مذاکرات پس از درز یکی از نامه های محرمانه “اسماعیل ولد الشیخ احمد” فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن، فاش شد. وی در این نامه به “جفری فلتمن” معاون سیاسی دبیرکل سازمان گفته بود که عربستان سعودی مذاکراتی سری را با انصارالله به صورت مستقیم آغاز کرده و با ادامه آن در پایتخت اردن موافقت کرده است.