دبیر جشنواره قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره روز پنجشنبه با حضور آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی و شخصیت‌های حوزوی برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ مریم کریمی‌تبار به روند برگزاری جشنواره قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران اشاره کرد و اظهار داشت: این جشنواره همه ساله در سه مرحله مدرسه‌ای، استانی و سراسری برگزار می‌شود و مرحله سراسری آن امروز چهارشنبه با رقابت ۱۷۴ طلبه از سراسر کشور در رشته‌های تفسیر، ترجمه و مفاهیم قرآنی، حفظ کل، ۱۵ جزء و ۱۰ جزء و قرائت برگزار شد.

به گفته وی، برگزیدگان این جشنواره در روز پنجشنبه ۲۰ اسفند در مراسمی با سخنرانی آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، حجت‌الاسلام جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام قرائتی و حجت‌الاسلام رفیعی، مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

کریمی‌تبار به بخش آثار قرآنی این جشنواره اشاره کرد و افزود: در مجموع ۳۰۰ اثر با محور همدلی و همزبانی از منظر قرآن کریم و سبک زندگی اسلامی و احیای سنت‌های اسلامی از منظر قرآن و عترت به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

مدیر اداره پرورشی تهذیبی معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران گفت: این آثار شامل آثار علمی و مقالات، آثار ادبی اعم از شعر و داستان و متن ادبی و آثار هنری است که از بین آنها، از صاحبان ۶۰ اثر برتر تقدیر می‌شود.

اختتامیه جشنواره قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران ساعت ۸ صبح پنجشنبه در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود.