گردهمایی مجمع دوستداران امام حسین (ع) به همت وب‌سایت کرب‌وبلا همزمان با اعیاد شعبانیه برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه، وب‌سایت تخصصی امام حسین علیه‌السلام وابسته به کانون فرهنگی زیتون، گردهمایی مجمع دوستداران امام حسین (ع) را برگزار می‌کند.

بر اساس این گزارش، گردهمایی فوق با حضور اصحاب رسانه و فرهنگ و در قالب میزگردهای تخصصی با حضور پژوهشگران داخلی و خارجی و اساتید دانشگاهی برگزار خواهد شد.

دوستداران امام حسین (ع) با حضور در این گردهمایی می‌توانند از نزدیک در جریان روند کار وب‌سایت تخصصی امام حسین (ع) قرار گیرند. همچنین نویسندگان، دبیران سرویس‌های مختلف، طراحان و اعضای سایت در این گردهمایی همراه شما خواهند بود تا سؤالات و پیشنهادات خود را با آن‌ها در میان بگذارید.

محمدحسین مظاهری دبیر برگزاری این گردهمایی در گفت‌وگویی گفت: این گردهمایی همه ساله به مناسبت اعیاد شعبانیه در این کانون برگزار می‌شود اما امسال بنا شد این گردهمایی، سه روزه و با برگزاری نشست‌های تخصصی همراه باشد.

مدیر روابط عمومی مؤسسه زیتون با اشاره به لزوم نگاه فرهنگی به مقوله مذهب در معرفی اهل‌بیت (ع) افزود: هدف از این گردهمایی حضور دوستداران سیدالشهدا (ع) برای همفکری در خصوص معرفی و شناساندن بهتر امام حسین (ع)، با تاکید بر کارهای فرهنگی و مسئولیت‌های اجتماعی است.

وی در مورد محورهای برگزاری این گردهمایی گفت: برگزاری نشست‌های تخصصی، معرفی و رونمایی پروژه‌ها و آشنایی با مجمع دوستداران امام حسین (ع) از محورهای مهم این گردهمایی است.

مظاهری در خصوص موضوعات نشست‎ها و میزگردها افزود: نشست‌های تخصصی با محوریت موضوع امام حسین (ع) در حوزه‌های فلسفه، تاریخ، علوم اجتماعی، رسانه و هنر برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: این میزگردها و نشست‌ها با هدف شکل‌گیری مباحثه علمی و با حضور کارشناسان متخصص و جمعی از اساتید دانشگاهی برگزار خواهد شد.

وی هدف از این گردهمایی را حضور دوستداران سیدالشهدا (ع) برای همفکری و کارهای فرهنگی عنوان کرد.

مظاهری همچنین گفت: اثرگذاری عاشورا بر زندگی اجتماعی، امام حسین (ع) و معنای زندگی، مسائل و چالش‌های سینمای حسینی، اهمیت و نتایج دانشنامه اینترنتی امام حسین (ع)، نقد و بررسی عملکرد رسانه‌های ایران در حوزه دین، برخی از میزگردهای مهمی است که در این گردهمایی به بحث گذاشته خواهد شد.

مظاهری در پایان تاکید کرد: علاقه‌مندان برای اطلاع از جزئیات همایش می‌توانند به ربات تلگرامی «مجمع دوستداران امام حسین (ع)» به آدرسIHLC_bot@ مراجعه کنند.

گردهمایی مجمع دوستداران امام حسین (ع) در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت از ساعت ۱۵ تا ۲۲ در محل کانون فرهنگی زیتون به آدرس تهران، خیابان شریعتی، ابتدای ظفر، کوچه صبر، کوچه مطهری، بن‌بست صفائی، پلاک ۷ برگزار خواهد شد.

گفتنی است مؤسسه زیتون یک مجموعه مردم نهاد است که با هدف معرفی اهل‌بیت (ع) و به صورت تخصصی در مورد موضوعات مرتبط با امام حسین (ع) فعالیت می‌کند.

پروژه‌هایی نظیر قلک فرهنگی، طرح واقعیت مجازی کربلا، دانشنامه امام حسین (ع)، وب سایت تخصصی امام حسین (ع)، صندوق قرض الحسنه زیارت و گالری جانا از جمله فعالیت‌های شاخص این مؤسسه است که برخی از آن‌ها در این گردهمایی رونمایی و معرفی خواهند شد.