رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: ۲۵ اسفند ماه فعالان اقتصادی روسیه در قالب هیئت تجاری به استان زنجان سفر می‌کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ غلامحسین جمیلی امروز جمع خبرنگاران با اشاره به سفر اخیر سفیر دانمارک به استان اظهار داشت: در این سفر به گسترش روابط تجاری در حوزه کشاورزی به‌ویژه صنایع تبدیلی و لبنی بین دانمارک و استان زنجان تأکید شد.

وی با اشاره به تولید مازاد بر مصرف ۲ میلیون تن انواع محصول کشاورزی در استان زنجان تصریح کرد: معتقدیم به‌منظور افزایش ارزش افزوده در تولید محصولات کشاورزی واحدهای صنایع تبدیلی با به‌کارگیری انواع ماشین‌آلات نوین در استان زنجان استقرار یابند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان عنوان کرد: بر همین اساس هلدینگی در بخش کشاورزی تحت نظر کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان ایجاد شده که در مرحله ثبت قرار دارد.

وی ابراز کرد: اعضای این هلدینگ شامل دست‌اندرکاران اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی استان زنجان است.

جمیلی با بیان اینکه ۲۵ اسفندماه فعالان اقتصادی روسیه در قالب هیئت تجاری به استان زنجان سفر می‌کنند خاطرنشان کرد: این هیئت به‌قصد سفر به استان زنجان وارد کشور می‌شود.

وی گفت: این هیئت در ۱۲ حوزه تخصصی نظیر حمل و نقل، معدن، ماشین‌سازی، لوله‌سازی، صنایع خودرو، صنعت انرژی، پتروشیمی، ساختمان‌سازی، سازه‌های صنعتی، متالوژی و میل‌گرد، صنایع پزشکی و صنایع آزمایشگاهی وارد استان زنجان می‌شوند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان با اشاره به تنش‌های موجود بین روسیه و ترکیه و تحریم‌های وضع‌شده از سوی روسیه علیه اتحادیه اروپا افزود: ما باید در این شرایط از فرصت به وجود آمده در تمامی زمینه‌های تجاری به‌ویژه در بخش کشاورزی نهایت بهره را ببریم.