وزیران اطلاع رسانی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس توافق کردند که برای جلوگیری از تعامل با شبکه های تلویزیونی حزب الله، همه‌ی تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ وزیران اطلاع رسانی شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه ای اعلام کردند: توافق درباره اتخاذ همه اقدام های حقوقی برای جلوگیری از همکاری و تعامل با هرگونه شبکه تلویویونی وابسته به حزب الله، صورت گرفته است.

این تصمیم تنها چند روز پس از اقدام اعضای شورای همکاری خلیج در تروریستی خواندن حزب الله لبنان، اتخاذ شده است.

توافق جدید اعضای شورای همکاری خلیج فارس، همه شرکت های تولید کننده، عوامل فعال در این زمینه، بخش محتوایی رسانه ای و تمام عناصروعوامل اطلاع رسانی حزب الله را شامل می شود.

این درحالی است که رسانه های کشورهای شورای همکاری خلیج فارس ازتعامل با رژیم صهیونیستی منع نمی شوند و شبکه های تلویزیونی این کشورها با مقام ها و مسئولان رژیم اشغالگر قدس که هولناک ترین جنایات ها را در حق مردم فلسطین و مقدسات اسلامی و مسیحی، مرتکب می شوند، تعامل مداوم دارند.

تصمیم شورای همکاری خلیج فارس علیه حزب الله لبنان با موج گسترده ای از انتقاد و محکومیت کشورها، سازمان ها و شخصیت های عربی و مسلمان مواجه شد و بسیاری از محکوم کنندگان و منتقدان، این تصمیم را ظالمانه و برخلاف حقیقت درخشان تاریخ حزب الله توصیف کردند.