حضرت آیت الله نجفی خطاب تصریح کرد: ما تا آزاد شدن آخرین وجب از خاک عراق به آرامش نمی رسیم و از شما انتظار داریم با کسانی که سر از تن کودکان عراق جدا کردند، با قدرت برخورد کنید.

به گزارش پرس شیعه؛ همزمان با اعیاد شعبانیه، گروه های مختلفی از جمله دو وزیر عراقی، جمعی از روحانیون حوزه، عشایر، دانشجویان پرستاری و گروه های دیگر مردمی، با حضرت آیت الله بشیر نجفی از مراجع تقلید عراق دیدار کردند.

این مرجع تقلید در دیدار با وزیر دفاع و وزیر کشور عراق گفتند: عراق باید با قدرت تمام با اشغالگران و متجاوزان تروریست مقابله کند تا آخرین وجب از خاک عراق آزاد شود و از سوی دیگر ما باید با فساد مبارزه کنیم و بر ارزش هایی مانند دوست داشتن میهن تمرکز کنیم، زیرا دوست داشتن میهن نشانه وفاداری و ایمان است و ما تا آزاد شدن آخرین وجب از خاک عراق به آرامش نمی رسیم و از شما انتظار داریم با کسانی که سر از تن کودکان عراق جدا کردند با قدرت برخورد کنید و همه باید بدانیم که فردای قیامت در پیشگاه خداوند متعال حاضر خواهیم شد و در مورد حفظ کشور خود بازخواست خواهیم شد.

وی تصریح کرد: مسؤولان باید از تمام راه های ممکن با فساد مبارزه کنند و خائنان و مفسدان و عاملان خرابی و ویرانی عراق را مجازات کنند.

همچنین گروهی از روحانیون و فضلای عراق از جمله حجت الاسلام سید حاتم الحیدری وکیل معظم له در منطقه الحیدریه با حضرت آیت الله نجفی دیدار کردند.

آیت الله نجفی در این دیدار خواستار استمرار حمایت ها از بسیج مردمی و یاری مجاهدان جبهه های جنگ شدند و تاکید کردند رسیدگی و سرپرستی خانواده های شهدا امری واجب است.

وی ادامه داد: خون پاک این قهرمانان باعث شد رؤیاهای تکفیری ها در عراق بر باد برود و نتوانند بر عراق مسلط شوند و ان شاء الله پیروزی کامل عراق در برابر تروریست ها نزدیک است.

علاوه بر این گروهی از عشایر و بزرگان قبایل عراق با حضرت آیت الله نجفی دیدار کردند و از رهنمودهای این مرجع تقلید بهره بردند.

حضرت آیت الله نجفی خطاب به عشایر عراق گفتند: عشایر نقش بزرگی در مبارزه با استعمارگران دارند و امروز نیز فرزندان همین عشایر در برابرتکفیری ها ایستاده اند و خاک عراق را از دست تروریست های داعش آزاد کرده اند و همه باید برای نجات کشور و پیشرفت آن و نابودی داعش و همچنین برای مبارزه با فساد و مفسدان تلاش کنند.

وی افزود: عراق این شایستگی را دارد که در زمره کشورهای پیشرفته منطقه از لحاظ اقتصادی و علمی و زمینه های دیگر باشد؛ چراکه عراق ظرفیت های لام برای این پیشرفت را در اختیار دارد.