شهرک شهید چمران میزبان «دو شهید گمنام» است. این شهدا در عملیات‌های «محرم» و «کربلای۵» در سن‌های ۲۵ و ۱۷ سالگی به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش پرس شیعه؛ پیکرهای طیبه ۱۱۱ شهید دوران دفاع مقدس در ۶۱ نقطه از ۱۷ استان کشور همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) تشییع و تدفین خواهند شد. این شهدا در طول ماه‌های اخیر در مناطق عملیاتی فاو، ام‌الرصاص، شلمچه، مجنون، شرق دجله، زبیدات و کردستان عراق توسط گروه‌های تفحص کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح کشف شده‌اند.

بین مراکزی که میزبان شهدا هستند، ۹ دانشگاه، ۲ حوزه علمیه، یک مرکز صدا و سیما، یک پارک‌موزه دفاع مقدس، یک سازمان قضایی نیروهای مسلح، یک فدراسیون ورزشی جانبازان و معلولین، ۸ پادگان نظامی و آموزشی و ۳۵ بوستان و تپه بوستانی افتخار میزبانی شهیدان را خواهند داشت. مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام در هشت نقطه از پایتخت همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) و ایام سوگواری ایشان در ۲۳ اسفندماه به‌صورت هم‌زمان برگزار می‌شود.

یکی از این نقاط در پایتخت «شهرک شهید چمران» منطقه نوبنیاد است که میزبان «دو شهید گمنام» می‌شود. یکی از این شهدا در عملیات «محرم»، در منطقه عملیاتی «شرهانی» و در ۲۵سالگی و شهید دیگر در عملیات «کربلای۵»، در منطقه عملیاتی «شلمچه» در سن ۱۷سالگی به شهادت رسیده‌اند.

مراسم وداع با پیکر مطهر این شهید گمنام(شبی با شهدا) در روز ۲۲ اسفند ماه ۹۴ همزمان با شب شهادت حضرت زهرا(س) بعد از نماز مغرب و عشا در هیئت عاشورائیان برگزار می‌شود. این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام ایزدی و ذکر مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) توسط هاتف همراه خواهد بود.

مراسم تشییع پیکر مطهر این شهدای گمنام در روز ۲۳ اسفند ماه مصادف با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) از تربیت بدنی ساصد واقع در تهران، میدان نوبنیاد، خیابان لنگری، خیابان صنایع، روبروی بیمارستان شهید چمران، تربیت بدنی ساصد، ساعت ۹ صبح آغاز خواهد شد و سرانجام مراسم خاکسپاری در شهرک شهید چمران با حضورخانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران انجام می‌گیرد. این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام ماندگاری و مداحی مداحان اهل بی(ع) همچون عباسی و حریری برگزار می‌شود.