«جورج صبرا» معاون رئیس هیئت مخالفان سوری اعلام کرد این هیئت در مذاکرات صلح سوریه که قرار است فردا جمعه در ژنو سوئیس برگزار شود، مشارکت نمی کند.

به گزارش پرس شیعه،به نقل از خبرگزاری رویترز، صبرا افزود: قطعا برای شرکت در مذاکرات عازم ژنو نخواهیم شد و هیئت عالی مذاکرات در فردا در ژنو حضور نخواهد داشت.

استفان دی میستوار فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه قصد دارد مذاکرات غیر مستقیم میان طرف های سوریه روز جمعه در ژنو شروع شود.

این در حالی است که خوله مطر سخنگوی دی میستورا گفت: مذاکرات پایان بخش به جنگ سوریه روز جمعه شروع خواهد شد.

پیشتر نیز دفتر فرستاده سازمان ملل به سوریه در یک پیام ویدئویی خطاب به ملت سوریه اعلام کرد که مذاکرات صلح سوریه طی روزهای آینده برگزار خواهد شد.

همچنین منابع خبری از احتمال تعویق مجدد مذاکرات سوریه خبر داده بودند.

منابع مطلع در ژنو اعلام کردند که مذاکرات غیرمستقیم بین دولت سوریه و مخالفان که قرار است فردا جمعه برگزار شود به دلیل تداوم اختلافات در خصوص فهرست مدعوین و ناکامی ائتلاف ریاض پیرامون تصمیم گیری درخصوص شرکت یا عدم شرکت در این مذاکرات به اول ماه فوریه موکول شده است.

هنوز هیچ منبع یا مقام رسمی این خبر را تایید نکرده است.

در همین حال «هیثم مناع» رئیس شورای دموکراتیک سوریه ضمن درخواست از سازمان ملل برای تجدیدنظر درباره فهرست شرکت کنندگان در مذاکرات، اعلام کرد که این مذاکرات قبل از اول ماه فوریه ۲۰۱۶ برگزار نخواهد شد