وزیر امور خارجه آمریکا گفت که زمان برای گام برداشتن در مسیر پایان دادن به درگیری ها در سوریه و یمن فرارسیده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه خبری النشره، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در جریان مذاکراتش در عربستان بر لزوم تحرک فوری برای پایان دادن به درگیری در سوریه و یمن تأکید کرد.

وی گفت: “زمان اکنون برای گام برداشتن برای پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه و یمن فرا رسیده است”.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که سرگرم دیدار از ریاض است، جمعه شب با سلمان‌بن عبدالعزیز آل سعود شاه سعودی در شهرک نظامی ملک خالد در منطقه حفر الباطن ملاقات کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی عربستان، در این دیدار درباره روابط دوجانبه دو کشور و تحولات در منطقه و تلاش‌های انجام شده درباره آن بحث و گفت‌وگو شد.

در این دیدار از جمله محمد‌بن نایف‌بن عبدالعزیز ولیعهد، محمد‌بن سلمان جانشین ولیعهد و وزیر دفاع، عادل الجبیر وزیر خارجه و رئیس سازمان اطلاعات کل سعودی در کنار هیئت همراه کری حضور داشتند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین به‌طور مشترک با محمد‌بن نایف ولیعهد و محمد‌بن سلمان جانشین و وزیر دفاع سعودی دیدار و درباره روابط دوجانبه و جنبه‌های همکاری موجود بین دو کشور و راههای تقویت آن در زمینه‌های مختلف بحث و گفت‌وگو کرد.

شبکه تلویزیونی العربیه نیز درباره ملاقات جان کری و محمد‌بن سلمان نوشت که آنها درباره پرونده سوریه خصوصاً قبل از آغاز مذاکرات صلح سوریه در ژنو در دوشنبه هفته جاری، بحث و گفت‌وگو کردند.

کری قبل از اینکه از خبرنگاران بخواهد که محل مذاکره با ولیعهد سعودی را ترک کنند، گفت: فکر می‌کنم که درباره سوریه صحبت خواهیم کرد.

شبکه العربیه افزود که به گفته مسئولان آمریکایی، مذاکرات اساساً روی سوریه و یمن متمرکز است.