امام جمعه صیدای لبنان حمایت گسترده رسانه ها از زندانیان فلسطینی را خواستار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عفیف نابلسی امام جمعه صیدای لبنان در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مجتمع حضرت زهرا(س) برگزار شد، با اشاره به ادامه اعتصاب غذای زندانیان فلسطینی در زندان های صهیونیستی گفت: اعتصاب غذای زندانیان فلسطینی یک اقدام قهرمانانه به شمار می آید که بر اراده مبارزه طلبی و استقامت با وجود شرایط سخت کنونی تأکید دارد.

وی افزود: دشمنان با این فشارها می خواهند معادلات جدیدی جهت پایان مساله فلسطین ترسیم کنند. اگر این اعتصاب زندانیان با حمایت لازم رسانه ها همراه نشود و شاهد برادری اسلامی و عربی نباشیم، چنین به نظر می رسد که مساله فلسطین از سوی اعراب و مسلمانان به فراموشی سپرده شده است.

این عالم لبنانی با اشاره به مشغول شدن اعراب و مسلمانان در درگیری های مذهبی و سیاسی و قومیتی تصریح کرد: این یک واقعیت به شمار می آید و هنگامی که مقاومت را ضامن امنیت و گشاینده دروازه آزادی و استقلال می خوانیم بر اساس این واقعیت هاست.

آیت الله نابلسی ادامه داد: ما اطمینان داریم که ظلم پایدار نمی شود و عمر طاغوت و اشغالگران کوتاه است. پیامی که زندانیان فلسطینی صادر می کنند این است که روح همچنان در پیکر امت اسلامی وجود دارد و اراده مقاومت بیش از آن است که به دست استکبار شکسته شود.