دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: اقدام مقام معظم رهبری نسبت به حوزه علمیه خراسان یک ارتقای جایگاه تعیین کننده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه مشترک مسئولان حوزه علمیه خراسان با مدیر جدید این حوزه در مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه، دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به حکم مقام معظم رهبری، اظهار داشت: حکم رهبر معظم انقلاب، یک بسته جدید برای حوزه علمیه خراسان است که هوشمندانه و با دقت صادر شده است.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: با عنایت به اینکه رهبر معظم انقلاب در پیامشان حوزه علمیه کهن خراسان را مستقل معرفی کردند، شایسته است با ظرفیت‌های موجود از این فرصت حداکثر استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه علمیه خراسان استعدادهای جوان بسیاری وجود دارد که با تلاش و کار فعالیت‌هایی را انجام داده‌اند، بیان کرد: تلاش همراه با اخلاص در راه قرآن می‌‌تواند کمک کننده ادامه مسیر باشد.

وی خاطرنشان کرد: اقدام مقام معظم رهبری ‌نسبت به حوزه علمیه خراسان یک ارتقا جایگاه تعیین‌کننده است که در متن پیام نیز به این مهم اشاره شده است.

در ادامه حجت‌الاسلام سید مصباح عاملی ضمن تجلیل از بیش از ۳۰ سال مدیریت مدبرانه آیت‌الله واعظ طبسی در ارتقای جایگاه حوزه علمیه خراسان به عنوان دومین حوزه علمیه جهان تشیع، با اشاره به حمایت‌های حجت‌الاسلام فرزانه به عنوان دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان، اظهار کرد: در ادامه این مسیر تعالی حوزه خراسان، قطعاً همراهی ایشان و سایر اعضای شورا در راستای پاسخ مثبت به رهبر معظم انقلاب راه را هموار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در حکم مقام معظم رهبری، ارتقا حوزه علمیه خراسان مد نظر گرفته شده است، ابراز کرد: ارتقای حوزه علمیه خراسان کار را برای شورای عالی و همکاران در این حوزه بزرگ، سنگین خواهد کرد.

حجت‌الاسلام عاملی ضمن ابراز خرسندی از اینکه حکم شورای عالی حوزه خراسان از دست مقام معظم رهبری دریافت شد، گفت: سعی و تلاش بر این است که به لحاظ کمی و کیفی از ظرفیت‌های موجود حداکثر بهره برداری صورت گیرد تا حوزه علمیه خراسان به انتظارات معظم له جامعه عمل بپوشاند.