رئیس شورای اجرایی حزب الله از هدف رژیم سعودی برای غرق کردن لبنان در فتنه همچون عراق، سوریه و یمن خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المنار، شیخ نبیل قاووق رئیس شورای اجرایی حزب الله اظهار داشت که رژیم سعودی هویت ارتش لبنان را هدف قرار داده است تا به این ترتیب هویت آن را به برخورد با مقاومت بکشاند.

وی گفت: سیاست های رژیم سعودی خطر و تهدیدی راهبردی برای ثبات و وحدت ملی لبنان است. رژیم سعودی لبنانی ها را علیه یکدیگر تحریک می کند و می خواهد با روشن کردن آتش فتنه لبنان را نیز مانند عراق، سوریه، یمن و دیگر کشورها در فتنه غرق کند.

شیخ قاووق با بیان اینکه رژیم سعودی با این کار دست به انتحار زده و با قرار دادن حزب الله در لیست تروریسم به خودش اهانت کرده است، گفت: رژیم سعودی با تصمیمات خود در شورای همکاری خلیج فارس یا اتحادیه عرب وارد جنگ داخلی، عربی و بین المللی علیه حزب الله شده و تمام قوای خود را بکار گرفته است اما شکست خورده و حاصلی جز شکست نداشته است.

وی تصریح کرد: تصمیمات عربستان، کشورهای عرب خلیج فارس و دیگر کشورهای عربی ما را نگران و ضعیف نمی کند و مانع از ادامه راه ما نمی شود. آنها در اینکه با تصمیمات خود به تصمیم، اراده و کرامت ما خدشه وارد نمایند شکست خورده اند.

قاووق افزود: در مقابل ما همچنانکه هستیم و باید در حمایت از مردم و میهن خود باشیم باقی خواهیم ماند، آنها نیز هرچه می خواهند بگویند و هرکاری که می خواهند انجام دهند. لبنان با وجود تمام فشارها و تصمیمات بین المللی، عربی، سعودی و خلیجی موضع و هویت خود را تغییر نخواهد داد. لبنان امارت رژیم سعودی نیست و از این رژیم تبعیت نمی کند. همچنانکه مردم لبنان نیز ذلیل، خوار و رعیت مملکت تروریسم نیستند و نخواهند بود.