«الکسی بوروداوکین» دست برداشتن مخالفان سوری از درخواست خود مبنی بر کناره گیری فوری «بشار اسد» را خواستار شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، «الکسی بوروداوکین» نماینده دائم روسیه در مقر سازمان ملل در ژنو اظهار داشت که مخالفان تندروی سوری باید از درخواستشان مبنی بر کناره گیری فوری بشار اسد از منصب خود دست بردارند.

وی همچنین از نگرانی مسکو نسبت به پافشاری مخالفان سوری بر کناره گیری بشار اسد از قدرت به عنوان پیش شرط خبر داد. بوروداوکین گفت: از آنجا که این خواسته ها غیرواقعی است تحقق آن به صورت عملی ممکن نیست و این نشان می دهد که این مخالفان برای وارد شدن به مذاکرات و دستیابی به توافق آماده نیستند.

این دیپلمات روس همچنین تمام اتهامات علیه مسکو مبنی بر نقض شروط آتش بس در سوریه را نادرست دانست. وی تصریح کرد که مخالفان آتش بس در سوریه سعی دارند طرفین نزاع در این کشور را به ادامه خونریزی بکشانند و گزارشات دروغینی در خصوص اینکه نیروی هوایی سوریه یا روسیه تاسیسات غیرنظامی را هدف قرار می دهند منتشر می کنند.

وی در خصوص نقش روسیه و آمریکا در حل بحران سوریه تاکید کرد که همکاری سازنده بین مسکو و واشنگتن امیدها برای ادامه آتش بس در سوریه را تقویت می کند. بوروداوکین همچنین به شدت از موضع ترکیه که نسبت به ناکام گذاشتن مذاکرات سوریه در صورت حضور هیات کردهای سوری در ژنو تهدید کرده بود انتقاد کرد.