خرمشهر- رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: راهیان نور، کاری مشارکتی است و به نوعی حرکت در امتداد هشت سال دفاع مقدس است.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار بهمن کارگر شنبه شب در سومین شب از آئین سیزدهمین جشنواره سرزمین نور، راهیان نور را امتداد دفاع مقدس خواند و از آن به عنوان یک نیت الهی خجسته یاد کرد.

وی عنوان کرد: کسانی که در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی می آیند، باید بدانند که این توفیق الهی است و دست الهی ما را به این مناطق راهنمایی کرده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه، اعتقاد دارم اگر جوانان امروز از جوانان زمان انقلاب و دفاع مقدس بیشتر نباشند، کمتر هم نیستند، اجتماع افراد مختلف برای حضور در کاروان های راهیان نور را وجه تشابه دو نسل دانست.

وی در این رابطه توضیح داد: در زمان دفاع مقدس نیز همه از تمام اقشار و با هر تفکری حضور داشتند همانطور که راهیان نور اینگونه هستند.

سردار کارگر تاکید کرد: راهیان نور متعلق به همه است و تنها به کشور و منطقه خاصی تعلق ندارد بلکه متعلق به مردم کل جهان است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهار کرد: راهیان نور، کاری مشارکتی است و همگان باید همچون دوران دفاع مقدس در این امر مشارکت داشته باشیم.

سردار کارگر در ادامه دفاع مقدس را ایجادگر مدلی از قیام امام خمینی (ره) دانست و گفت: در دفاع مقدس بود که فداکاری ها و ابتکار عمل ها مشخص شد و کشور ایران که در زمان دفاع مقدس وارد کننده ساده ترین ابزار همچون سیم خاردار بوده امروز تمام جهان جمع شده اند تا مانع پیشرفت آن شوند و این حاصل دفاع مقدس است.

وی، امنیت و آرامش فعلی مملکت را مرهون خون ها و ایثار شهدا دانست و افزود: ایران، امروز در دنیا شناخته شده است و تمام افتخار ما هشت سال دفاع مقدس است که با کمال تاسف با وجود اینکه بهترین فیلم ها و آثار ادبی در طول تاریخ با درون مایه دفاع مقدس بوده اند، ما در این عرصه ها شاهد پیشرفت قابل انتظار نبوده ایم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با تاکید بر اینکه حرکت راهیان نور یکی از راه های جلوگیری از نفوذ دشمن به مناطق دفاع مقدس است، توضیح داد: دشمن خواهان فراموشی و تحریف دفاع مقدس است و نباید این اجازه به آنها داده شود.

سردار کارگر با بیان اینکه این کار برای دفاع از سایر کشورهای مسلمان نیز انجام می شود، اظهار کرد: آن چیزی که عراق و سوریه را نجات داد، اعزام نیرو نیست بلکه مدل دفاع مقدس است.

وی در پایان بیان کرد: که اگر ما بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس و بسیجی را در آنجا نشر دهیم می توانیم خادمان خوبی باشیم.