مشهد- در شام شهادت حضرت زهرا(س) مردم ولایی مشهد مقدس با حضور در تکایا و مساجد در سوگ شهادت حضرت زهرا(س) اشک ماتم ریختند.

به گزارش پرس شیعه؛ مساجد،تکایا شامگاه شنبه شاهد حضور مردم عزادار و سوگوار شهادت حضرت زهرا(س) بودند که با مرثیه سرایی و نوحه خوانی مداحان اهل بیت(ع) شهادت بانوی دو عالم را به ساحت امام زمان(عج) تسلیت عرض کردند.

در همین راستا تولیت آستان قدس رضوی نیز همزمان با شب شهادت حضرت زهرا(س) در مسجد امام حسن مجتبی(ع) با اشاره به اینکه اراده کشورهای اسلامی بر بیداری اسلامی رقم خورده است، تاکید کرد: بیداری اسلامی عزت مومنان و مفتضح شدن استکبار را در دنیا به دنبال داشته است اما در این راه صبر و ریخته شدن خون مسلمانان بیگناه نیز وجود دارد.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی با اشاره به اینکه بیداری اسلامی به مسلمانان نشان داد که با قیام نکردن در خط مقدم باید در کوچه و خیابان های شهر خود به دفاع برخیزند، بیان کرد: امام راحل در ابتدای انقلاب اسلامی فرمودند که با توکل بر خدا و داشتن اعتماد به نفس پیروزی بر استکبار قطعی است و امروز قیام کنندگان در راه اسلام در کشورهای اسلامی به این نتیجه رسیدند.

وی با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی در جنگ های ۲۲ و ۳۳ روزه علیه مقاومت فلسطین و لبنان تاکید کرد: این شکست ها باعث شد تا گروه هایی مانند حماس که درخواست مذاکره با دشمن را داشتند راه اصلی مقاومت را دریابند.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: استکبار با وجود تجهیز کامل گروه های تکفیری در سوریه و عراق شکست خود را مشاهده کرد.

وی ادامه داد: استکبار امروز نیز در یمن به دنبال رد پای ایرانیان می گردد اما در مقابل مشاهده کرده است که این مردم یمن هستند که حدود یک سال نیروهای مجهز عربستانی را با ایستادگی خود به ستوه درآورده اند.

حجت الاسلام رئیسی خون شهیدان را دلیل محکم در جهل زدایی جامعه بشری عنوان و اظهار کرد: خون شهیدان قدرت تحلیل و تشخیص حق از باطل را در مردم ایجاد می کند.

وی با اشاره به گسترش بیداری اسلامی در جهان اسلام افزود: هر چند استکبار می خواهد با تشکیل حکومت در کشورها همچون مصر جلوی بیداری اسلامی را بگیرد اما نمی تواند این تفکر را در جهان از بین ببرد.