زاهدان-همزمان با سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام (ص) بوی فدک در سیستان و بلوچستان پیچیده است و مردمان در غمی بزرگ به سوگ نشستند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری مهر-گروه استان ها- امروز مردمان سیستان و بلوچستان به ویژه دارولایه سیستان در سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام (ص) به با به راه انداختن تکیه ها به عزاراداری بانوی برتر دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) پرداختند.

هر جای این دیار را که می بینی عشق به اهل بیت (ع) موج می زند، جدای از تجمع بزرگ فاطمیون که از دقایقی پیش در مسجد جامع زاهدان شروع شده است، در تمامی نقاط سیستان به ویژه در سه کوهه این روستای شکوهند تاریخی شاهد برگزاری تعزیه شهادت حضرت زهرا(س) هستیم.

همچنین در این مراسم های پر فیض مداحان اهل بیت و سخنرانان بر مصائب بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) نوحه خوانی و مرثیه سرایی کردند.

تببین زندگی اهل بیت (ع) در جامعه امری ضروری است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به خبرنگار مهر گفت: رفتارها باید به گونه ای باشد که زندگی اهل بیت که از ضروریت امروزی جوامع اسلامی است تببین شود.

آیت الله عباسعلی سلیمانی بیان کرد: بدانید ترویج فرهنگ فاطمی راهی برای مقابله با توطئه دشمنان که تلاش دارند تا جوانان را به انحراف بکشند، خواهد بود.

وی افزود: رفتار و منش حضرت زهرا (س) به گونه ای بود که لقب سرور زنان دو عالم به آن اختصاص پیدا کرد از سوئی آن قدر در مسیر خداوند حرکت کردند که رسول خدا (ص) رضایت ایشان را برابر با رضایت خداوند می دانستند.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: این منش به خوبی نشان دهنده جایگاه والای دخت نبی مکرم اسلام (س) است که باید به بهترین شکل رفتارش، کردارش و مهم تر از همه فکرش در زندگی های امروز به عنوان الگو واقع شود.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: در جامعه امروز که نظام سرمایه داری غرب با تهاجم فرهنگی خود سعی دارد الگویی مبتذل و غیرانسانی برای زنان و دختران مسلمان ارائه کند، مسلما پرداخت به ابعاد گوناگون شخصیتی آن حضرت می تواند الگوی عملی مناسبی برای جامعه شیعی باشد.

وی با اشاره به جنگ نرم افزود: از سوئی ترویج چنین زندگی هائی در سطوح مختلف جامعه، می تواند در راستای افزایش بصیرت به منظور مقابله با جنگ نرم دشمن که به دنبال رواج تفکرهای انحرافی است، موثر واقع شود.