مشهد- یک استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: مسئولانی که در بین خود و مردم پرده های متعددی را ایجاد کنند خداوند روز قیامت بین اعمال خیر آنها پرده های متعدد قرار می دهد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سیدحسین حسینی قمی روز یک شنبه در مراسم سوگواری حضرت فاطمه الزهرا(س) در محل حسینیه و کتابخانه امام رضا(ع) مشهد مقدس اطهار کرد: مسئولان باید پرده ها و حجاب بین خود و مردم را کاهش دهند.

وی افزود: بنا بر روایات اگر مسئولی بین خود و مردم حجاب های متعدد قرار دهد و مردم به آسانی به وی دسترسی نداشته باشند در روز قیامت خدای متعال بین آن مسئول و اعمال خیرش حجاب می گذارد.

سخاوتمندی یکی از ویژگی های حضرت زهرا(س) بود

حجت الاسلام حسینی قمی در این مراسم با اشاره به سیره و منش بانوی مکرم اسلام حضرت فاطمه الزهرا(س) اظهار کرد: سوره مبارکه «هل أتی» ۳۱ آیه دارد، که ۱۸ آیه آن در مدح حضرت فاطمه(س) است.

وی بیان کرد: تمامی مفسران شیعه و سنی در تفسیر این سوره نوشتند که بسیاری از این آیات اشاره به صفت حضرت زهرا(س) و سخاوتمندی این بانوی عظیم الشأن دارد.

وی سخاتمندی را یکی از شاخصه های مهم سیره فاطمی برشمرد و ادامه داد: برخی افراد در محله یا بازار، آبرومند هستند لذا اگر آنها از لحاظ مالی نمی توانند به مستحق و مستضعفان کمک کنند از آبروی خود برای رفع مشکلات دیگران مایه بگذارنند.

وی با بیان اینکه فاطمه زهرا(س) در تمام مراحل زندگی سعی داشتند تا به دیگران رحم کنند بیان کرد: در بسیاری از احادیث نقل شده است وقتی روز قیامت مردم سر از خاک بر می دارند از خدای متعال درخواست رحمت می کنند و خدای متعال نیز در جواب به همه انسان ها می گوید اگر در زمان حیات، مردم را مورد رحمت خود قرار داده باشید الان به شما رحم خواهد شد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه عمل خیر باید دارای سه ویژگی باشد ادامه داد: «سریع انجام دادن»، «ریاء نکردن» و «عظیم نشمردن» سه ویژگی است که باید در اعمال خیر مد نظر قرار گیرد و لذا در همین راستا اولیاء الهی بر رعایت این سه ویژگی همواره تاکید داشتند.

حجت الاسلام قمی برپایی مجالس روضه حضرت زهرا(س) را برای آشنایی و تبعیت از سیره این بزرگوار تاثیر گذار خواند و افزود: در این مجالس مومنان باید درس فاطمی بیاموزند و سبک زندگی ایشان را سر لوحه خود قرار دهند.