کرج – نماینده ولی‌ فقیه در استان البرز حضور آگاهانه مردم و انتخابات ایران را خار چشم دشمنان دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان کرج با توصیه خود و دیگران به تقوای الهی، اظهار کرد: اهل تقوا از مسائل آخرت و قیامت و هر آنچه به آن مرتبط است، غافل نیستند و آیات قیامت را مورد تدبیر قرار می‌دهند.

امام‌جمعه شهرستان کرج با نظر به آیه آخر سوره فاطر مطرح کرد: برای دنیاپرستان در آخرت عذاب سختی است و برای مؤمنان در آخرت رضوان است.

وی توضیح داد: این آیه مردم را به سه دسته تقسیم می‌کند، گروهی که هواپرست هستند و عذابی شدید در انتظار آنان است، گروه دوم بیشتر مردم هستند که گاهی آخرتی هستند و در خوف به سر می‌برند و درعین‌حال زمانی گرفتار نفس هستند و گروه سوم کسانی هستند که وابسته به دنیا نیستند.

خطیب نماز جمعه شهرستان کرج با در نظر گرفتن این مهم که تمامی انسان‌های مؤمن باید برای آخرت تلاش کنند، عنوان کرد: خداوند درآیات قرآن به تکرار به سعی و تلاش برای آخرت و سرمایه اندوزی آن اشاره‌کرده است.

آیت‌الله حسینی همدانی گفت: فتح خرمشهر در سوم خرداد پر از آرامش و درس ایمان است، چراکه رزمندگان با غلبه بر نفس‌های باطنی برای نظام اسلامی آبرو کسب کردند، آن‌چنان‌که امام آزادی خرمشهر را به خدا نسبت داد.

حضور گسترده مردم در همه عرصه ها

وی بابیان این مهم که شیطان رهزن است، توضیح داد: شیطان بسیار رهزن است از همین رو حضرت امام خمینی (ره) آزادی خرمشهر را به خدا نسبت داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان این‌که رزمندگان طی مجاهدت ۲۴ روزه در خرمشهر برای نظام اسلامی آبرو کسب کردند، تأکید کرد: عملیات باعظمت بیت‌المقدس مهم‌ترین نقطه استراتژیک جنگ را از دشمن آزاد کرد و ایران را در نقطه غلبه قرارداد.

خطیب نماز جمعه شهرستان کرج بیان کرد: در آن روزها افکار لیبرالیسم و غرب‌زده که در مسند قدرت هم بودند بسیار به نیروهای انقلاب ضربه وارد کردند.

به گفته امام‌جمعه کرج، امروز نیز در جریان‌های مختلف بار دیگر نیازمند حضور پرشور مردم است، آن‌چنان‌که رهبر انقلاب در تعبیری فرمودند، خرمشهرها در پیش داریم که البته برای پیروزی به عملیات بیت‌المقدس نیز نیاز داریم.

آیت‌الله حسینی همدانی کرج تأکید کرد: مردم در طول این سال‌ها نشان داده‌اند برای حفظ نظام و ارزش‌های اسلامی اهل ایثار و ایستادگی هستند.

وی به چهارم خرداد که مزین به نام مقاومت و پایداری است، گفت: این روز به‌پاس هشت سال مقاومت دلیرمردان وزنان دزفول به نام مقاومت، پایداری و دزفول نام‌گذاری شده است.

عده‌ای دائماً دشمن هراسی می‌کنند ما را از آمریکا و گزینه‌هایش می‌ترساند

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: طبق آمار ارائه‌شده در دوران دفاع مقدس ۱۷۶ موشک، دو هزار و ۵۰۰ گلوله توپ، ۳۳۱ راکد هواپیمایی توسط دشمن به سمت دزفول شلیک شد که طی آن ۱۹ هزار واحد مسکونی و تجاری در این شهر با خاک یکسان شد ولی مردم شهر را ترک نکرده و ایستادگی کردند.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه عراق دو لشکر خود را روانه دزفول کرد تا بدین‌وسیله خوزستان را محاصره کند، گفت: ایستادگی و ایثار مردم دزفول باعث شد خیال خام ارتش عراق به واقعیت نپیوندد.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه ملت ایران اسلامی با داشت روحیه مقاومت و ایستادگی در سخت‌ترین میدان‌ها نیز پیروز هستند، گفت: دشمن و کاسه‌لیسان داخلی بدانند اگر خطری ایران را تهدید کند همه ایران مثل دزفول در مقابل تمام دنیای آنان خواهند ایستاد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بخش دیگری با اشاره به اینکه عده‌ای دائماً دشمن هراسی می‌کنند ما را از آمریکا و گزینه‌هایش می‌ترساند، گفت: برخی مدعی هستند برای رونق بازار باید به دنبال اقتصاد آزادباشیم در غیر این صورت قدرت ایستادگی مقابل قدرت‌های بزرگ دنیا را نداریم.

وی با تأکید بر اینکه برخی به دنبال آیت هستند که مردم دست از روحیه انقلابی دست‌بردارند، گفت: این حرف‌ها را بارها شنیده‌ایم ولی به فضل خداوند و با رهبری‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی دشمنان به مقاصد شوم خود دست نخواهند یافت.

استقبال سران کشورهای منطقه از رئیس‌جمهور آمریکا چیزی جز زلت برای آن‌ها نخواهد داشت
امام‌جمعه کرج بابیان اینکه باید دشمن‌شناس باشیم، گفت: مقتدرانه باید در مقابل دشمن ایستاد با دشمنی مثل آمریکا که ایران را همیشه برای چپاول خواسته است نمی‌توان دوست باشیم.

آیت‌الله حسینی همدانی تأکید کرد: اول خرداد سال ۵۹ آغاز محاصره اقتصادی ایران توسط آمریکا است آن‌ها خواستند ایران را در تنگنا قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه نباید از دشمن غافل شویم، گفت: به تعبیر رهبری دشمن به دنبال نفوذ می‌گردد برای همگان باید این سؤال مطرح شود که چرا نخستین سفر رئیس‌جمهور تازه‌کار آمریکا باید به عربستان باشد آیا غیرازاین است که صهیونیست‌ها از آینده خودشان بیم و واهمه دارند.

وی با اشاره به اینکه اسراییل به دنبال نقشه جدیدی برای اسلام و شیعه و خط مقاومت می‌گردد، گفت: لازم است کشورهای اسلامی هوشیار باشند ولی متأسفانه می‌بینیم سران کشورهای اسلامی در منطقه به جلوداری حکام وهابی سعودی به است قابل ترامپ می‌روند رئیس‌جمهوری که در سیاست خارجی به دنبال منافع استکباری خود است.

کرج تأکید کرد: استقبال سران کشورهای منطقه از رئیس‌جمهور آمریکا چیزی جز زلت برای آن‌ها نخواهد داشت سفر ترامپ به عربستان، اسراییل، ایتالیا و واتیکان پیام دارد رئیس‌جمهور آمریکا اگر به این سه مرکز ادیان الهی می‌رود می‌خواهد بگوید خواهان ارتباط با اسلام و مسیحیت و یهودیت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز خروجی سفر ترامپ به مراکز دینی دنیا را این دانست که ایران تهدید مشترک این کشورها است و باید در مقابل ایران متحد باشیم بنای آن‌ها بر محدود کردن ایران است.

عوامل اجرایی انتخابات امانتدار رای مردم باشند

وی با تأکید بر اینکه آمریکا از وجود ایران برای اسراییل واهمه دارد، گفت: نظام سلطه به دنبال باج‌خواهی و افزون‌طلبی است و می‌خواهد با تحریم‌ها علیه ایران به این مهم دست یابد.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با تأکید بر اینکه عظمت ایران نمادهایی دارد، یکی از این نمادها را انتخابات دانست.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه انتخابات ایران خار چشم دشمنان است، گفت: حضور آگاهانه و پرشور مردم در انتخابات برگ زرینی دیگری در دفتر انقلاب و نظام است.

وی ضمن دعوت از کسانی که تاکنون موفق به رأی دادن نشده‌اند، گفت: حتماً پای صندوق‌های رأی رفته و در انتخابات شرکت کنید مراقب باشید رأی سفید ندهید زیرا رأی سفید زمینه تخلف را فراهم می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: رأی دادن آثار مادی و معنوی فراوانی برای نظام دارد و حاکمیت نظام را تقویت می‌کند.

وی در ادامه اضافه کرد: عوامل اجرایی و نظارتی انتخابات به رأی مردم احترام گذشته و امانت‌دار باشند.