آبادان – جانشین قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به پشتوانه شهدایی که تنها هدفشان اعتلای اسلام بود، خواب راحت را از ظالمان عالم خواهیم گرفت.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار حمید سرخیلی ظهر امروز در آئین خاکسپاری پیکر هشت شهید گمنام دوران دفاع مقدس در محل باغ موزه صنعت نفت و دفاع مقدس آبادان خطاب به خانواده های شهدا، ایثارگران، آزادگان و مردم آبادان افزود: امروز گرمای وجود شهدا را که پس از سالها غریبانه وارد شهر شدند را حس می کنید، به شما خیر مقدم نمی گوئیم زیرا میزبان شما شهدا هستند.

وی اظهار کرد: این شهدا در شب شهادت حضرت زهرا(س) نخستین گمنام عالم، وارد آبادان شدند. این شهدا با ورودشان می خواستند به ما معنای غریبی را بفهمانند.

جانشین قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) و شهدا در زمره شهدای ولایت به شمار می روند، افزود: راه ولایت یعنی مبارزه با ظلم و ستم، یعنی راه شهدا. ما تا آخر پای ولایت و شهدایمان ایستاده ایم. به پشتوانه این شهدا خواب راحت را از ظالمان عالم خواهیم گرفت و در پشت سر رهبرمان محکم و استوار ایستاده ایم.

وی اظهار کرد: راه ولایت مقاومت و ایستادگی است. ایستادگی که امروز مردم مظلوم فلسطین و مظلومتر از آنها مردم یمن زیر بمباران، ماههاست که حتی در برخی مواقع آب خوردن هم ندارند.

سردار خلیلی تصریح کرد:راه ولایت یعنی راه عراق، فلسطین، لبنان، سوریه، نیروهای مقاومت، حزب الله لبنان و ما افتخار می کنیم که حزب اللهی هستیم، شهدا افتخار کردند حزب الله هستند، حزب الله یعنی مسیر شهدا و در این راه تا پای جان پای ولایت ایستادن یعنی راه مبارزه با نفس.

وی یادآور شد: جبهه، دانشگاه بود. به ما یاد دادند که اگر می خواهید با دشمن بیرونی مبارزه کنید باید بر درونمان غلبه کنیم در حالی که امروز منفعت طلبی ها و منیت ها ما را فرا گرفته است.

جانشین قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: راه ولایت یعنی رسیدگی به محرومان، یعنی پیشرفت با عزت نه با ذلت، یعنی مقابله با دشمن با حکمت، یعنی ساختن کشور با اتکا به توانمندیها، مردم، بسیجیان و دانشمندان داخلی نه به امید خارج بودن، ما از توان دیگران استفاده می کنیم اما نه با ذلت.

سردار سرخیلی افزود: حواسمان باشد که راه ولایت یعنی راه نفوذ دشمن را بستن، یعنی با حسین(ع) بودن، یعنی یک یا حسین(ع) دیگر می خواهیم برای ذلت دشمن، یعنی یک یا علی(ع) دیگر می خواهیم برای فتح قله های عزت و افتخار این مملکت، و این راهی بود که شهدا در آن قدم نهادند.

وی با بیان اینکه این شهدا در سخت ترین شرایط با جانشان از این مملکت دفاع کردند، اظهار کرد: اینکه ما نمی توانیم از این مملکت در طوفانهای مختلف دفاع کنیم، این ضعف ما است چرا که خودسازی نکرده ایم، برخی از ما هنوز باورمان نیست، باید شهدا را باور کنیم.