شاهرود – عضو خبرگان رهبری بابیان اینکه روحانیت در همه دولت‌ها همواره پشتیبان مردم هستند، گفت: ائمه جمعه خطبه‌های شعبانیه و فرصت استثنایی ماه رمضان را عنوان کنند.

به گزارش پرس شیعه، آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی بعدازظهر پنج‌شنبه در گردهمایی علما و روحانیان شاهرود به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان در محل امام‌زاده سید ابوالقاسم (ع) بسطام بابیان اینکه روحانیان باید برای مردم از فرصت استثنائی ماه مبارک رمضان سخن بگویند، ابراز داشت: روحانیت باید با مردم، برای مردم و در خدمت مردم باشد و اگر این رویه تداوم داشته باشد خیر و برکات آن نصیب جامعه خواهد شد که باید گفت دولت‌ها بانام‌ها و شعارهای مختلف می‌آیند و می‌روند اما تنها رکنی که پشتیبان مردم خواهد ماند، روحانیت است.

وی افزود: در آستانه ماه رمضان امامان جمعه باید در خطبه نماز جمعه برای مردم درباره فرصت استثنایی ماه رمضان صحبت کنند خطبه شعبانیه منشور روحانیت و طلایه داران تبلیغ، مبلغان دین، مانیفست تعلیم و تربیت است و بارها و بارها باید تکرار و برای مردم بازگو شود.

ماه رمضان فرصت استثنائی برای هدایت بشر

عضو خبرگان رهبری بابیان اینکه سران کشورهای عرب و در رأس آن آمریکا در موضع تدافعی خواهان نابودی ایران هستند، ابراز داشت: مدعیان اسلام به سرکردگی آمریکا در همسایگی منطقه ما یک نشستی را ترتیب دادند با این مضمون که کشوری به نام ایران باید مهار شود.

آیت‌الله حسینی خراسانی در ادامه تصریح کرد: روحانیت باید حافظ دین و دنیای مردم، امنیت مردم، زمینه‌ساز جریان عدالت، حامی مردم در زندگی، خدمت گذار مردم در راستای اشتغال و تولید ملی باشند که اگر می‌خواهیم به این آرمان‌ها دست‌یابیم باید به وظیفه شاگردی مکتب امام صادق (ع) و سربازی امام زمان (عج) به‌خوبی عمل کنیم.

وی افزود: علما و فقها حجت‌های پروردگار درروی زمین برای مردم هستند و باید گفت فرصت سالانه‌ای در اختیارداریم و باید از آن نه به‌عنوان فرصت طلائی بلکه به‌عنوان فرصت نورانی، قرآنی، آسمانی و انسانی که برای انسان نهاده شده است به نام ماه رمضان، برای نقش‌آفرینی در راستای ارشاد و هدایت، حمایت و مدیریت جامعه به کاربست که این رسالت را خدا بر عهده فقها گذاشته و قراردادی نیست که با دولتی تغییر پیدا کند.

علما شاگردان مکتب امام صادق (ع) هستند

عضو خبرگان رهبری بابیان اینکه در شرایط حساس و مهمی که پیش روداریم وظیفه تربیت و تعلیم و هدایت جامعه برای طلبه‌ها تکلیف است که چشم امید امیر المومنین علی (ع) بر این است که این راه باقدرت ادامه داشته باشد.

آیت‌الله حسینی خراسانی ادامه داد: اهل طلبه، حوزه، مراجع اعزام در حقیقت شاگردان امام صادق (ع) و سربازان ولی‌عصر (عج) هستند که این امر همواره پیوسته و غیر منقطع نسل به نسل به دست ما به امانت رسیده است و باید به این وظیفه خطیر به‌درستی عمل کنیم.

وی بابیان اینکه در مصاحبت همه به معنای علمی و حقیقی شاگردان امام صادق(ع) هستیم که این شاگردی در مدرسه مربوط به تشکیک مراتب مانند نور است، افزود: همه طلبه هستیم و باید قدردان آن باشیم چراکه شاگردی امام صادق(ع) و سربازی امام زمان افتخاری است که در هیچ قشر و صنفی وجود ندارد، همه خدمت می‌کنند حال که در این کسوت ظاهر شدیم و در این مسیر قرارگرفته‌ایم باید قدردان این افتخار باشیم.