همزمان با برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم، مجموعه‌های فرهنگی و هنری تهران میزبان نمایشگاه‌ها و اجرای تئاتر با موضوع قرآنی خواهند بود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از ستاد خبری بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن، همزمان با برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم، مجموعه‌های فرهنگی و هنری تهران میزبان نمایشگاه‌ها و اجرای تئاتر با موضوع قرآنی خواهند بود.

در ایام ماه مبارک رمضان، تالار وحدت با اجرای تئاتر صحنه ای با موضوع قرآنی میزبان علاقه‌مندان خواهد بود در عین حال در حاشیه این اجرا، نمایشگاه عکس با موضوع قرآن وعترت برگزار خواهد شد.

همچنین با هدف آگاه ساختن مردم با سرمایه‌ها و گنجینه‌های ملی کشور و  آگاهی بخشی به هنرمندانی که در عرصه هنرهای قرآنی فعالیت دارند، مجموعه برج آزادی آثار موزه قرآن و عترت را به نمایش خواهد گذاشت.

مجموعه فرهنگی هنری نیاوران نیز میزبان نمایشگاه عکس خواهد بود و نمایشگاه آثار تجسمی با موضوع قرآن و عترت را برگزار خواهد کرد. برگزاری شب شعر با موضوع قرآن و عترت نیز از دیگر برنامه‌های این  مجموعه است.

درعین حال سعی برآن است، با هماهنگی هایی که با سازمان سینمایی انجام شده است، سینمای سیار این مجموعه به نمایش انیمیشن و فیلم های کوتاه با موضوع قرآن وعترت اختصاص یابد تا علاقه‌مندان بتوانند از این امکانات بهره‌مند شوند. تعدادی از فیلم‌هایی که در جشنواره فیلم بوشهر به نمایش درآمده بودند و بخشی از مستندات تجربی و سینماگران جوان، برای نمایش دراین بخش انتخاب شده‌اند.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، اخلاق و زندگی»  ٨ تا ٢۶ خردادماه سال جاری (همزمان با دوم تا بیست و یکم ماه مبارک رمضان) در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) میزبان علاقه‌مندان به قرآن است.