ناسا بررسی دقیقی سیارکی را دنبال می کند که اگر روزی به زمین منتقل شود اقتصاد دنیا سقوط می کند.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از ساینس الرت، آژانس فضانوردی آمریکا مدتهاست سفر به مریخ را به عنوان بزرگترین پروژه تاریخ فضانوردی دنبال می کند اما شاید جالب باشد بدانید که این آژانس فضانوردی نیم نگاه جدی هم به سیارکها دارد.

گفته می شود ناسا سیارکی موسوم به ۱۶ Psyche را به دقت زیر نظر دارد. اما چرا این سنگ فضایی تا این حد برای ناسا مهم است؟ در پاسخ باید گفت این سیارک کاملا از آهن و نیکل تشکیل شده است و از این نظر می توان آن را معدنی عظیمی از ارزشمندترین فلزات مورد نیاز بر روی زمین توصیف کرد.

تخمین زده می شود این سیارک حاوی مقادیر عظیمی آهن به ارزش غیرقابل تصور ۱۰ هزار کوادرلیون دلار باشد. از این رو برآورد شده که اگر به فرض بتوان این سیارک را به زمین منتقل کرد، اقتصاد جهانی که بالغ بر ۷۸ تریلیون دلار ارزش دارد عملا سقوط می کند، آن هم به دفعات.

از زمانی که کشف این سیارک و ذخایر عظیم آن در دنیا خبرساز شده، بسیاری نگران آن بوده اند که با انتقال ۱۶ Psyche به زمین، تمامی معادلات اقتصادی این سیاره به هم بریزد اما خبر خوشحال کننده این است که با توجه به پایداری اقتصادی حاکم بر زمین، ناسا برنامه ای برای انتقال آن به زمین نداشته و تنها به بررسی آن خواهد پرداخت.

لیندی الکینز از دانشمندان ارشد ناسا و رئیس دانشکده زمین و اکتشافات فضایی دانشگاه آریزونا می گوید: ۱۶ Psyche یک جرم فضایی غول پیکر است و تلاش برای انتقال آن به زمین کاری خارج از منطق و عقلانیت است.