دامغان- امام‌جمعه دامغان بابیان اینکه ماه مبارک رمضان از شعائر الله است و باید قدردان آن بود، گفت: این ماه بهترین فرصت برای اشاعه سبک زندگی اسلامی در جامعه محسوب می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید محمدحسینیان در خطبه‌های نماز جمعه دامغان ضمن بیان اینکه یکی از فضیلت‌های رمضان این است که مؤمنان خود را با قرآن انس دهند و از برکات این ماه با تلاوت قرآن بهره‌مند شوند، ابراز داشت: این ماه از بهترین ماه‌های سال است و همه مؤمنان باید از این ماه به‌خوبی بهره‌برداری و استفاده و از محرمات دوری کنند.

وی اضافه کرد: دستگیری از نیازمندان و محرومان و خانواده‌های زندانیان و آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد از دیگر نکاتی بوده که باید در ماه مبارک رمضان در کنار روزه‌داری به آن پرداخت و از ثواب و اجر مضاعف آن برخوردار شد از سوی دیگر خانواده‌ها باید زمینه انجام روزه‌داری فرزندان خود را در این ماه باارزش فراهم کنند و روزه‌های تربیتی را به فرزندان خود بیاموزند تا از این طریق زمینه انس و پیوند فرزندان خود را باخدا فراهم آورند.

امام‌جمعه دامغان ضمن قدردانی از حضور مردم در انتخابات نیز گفت: رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران بداند که رقیب او دارای ۱۷میلیون رأی همین ملت را به دنبال دارد و باید به او احترام بگذارد و در سخنان خود به ایشان بی‌احترامی نکند چراکه وی می‌گوید ۱۷میلیون رأی رقیب او، رأی مردم به خشونت بود لیکن بیان سخنانی چون صلح و آشتی در مقابل خشونت درست نیست.

حسینیان بیان داشت: زمامداران ما باید دارای تقوای الهی و سیاسی باشند و بدانند سیاست بدون تقوا معنا ندارد و هدف رسیدن به قدرت باید برای خدمت به مردم باشد نه چیزی دیگر و از سوی دیگر انتخابات شوراها نیز برگزار شد که درباره آن باید تأکید کرد شوراهای اسلامی شهر و روستا باید با ایجاد وحدت به توسعه کمک کنند.

وی افزود: در دیداری که چند روز گذشته با منتخبان جدید مردم دامغان در شورای اسلامی داشتم آنان خواهان واگذاری هشت هکتار زمین برای ایجاد منطقه تفریحی و تفرجگاهی برای مردم دامغان در پشت سد شهید شاه‌چراغی در شمال دامغان را داشتند که انتظار داریم مدیریت امور منابع آب دامغان با شهرداری و شورای اسلامی شهر در این مورد همکاری داشته باشد.

امام‌جمعه دامغان در دیگر بخش سخنان خود، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم آل‌خلیفه در سرکوب کردن شیعیان و هجوم به منزل عالم و روحانی شیعه شیخ عیسی قاسم، ابراز داشت: تعرض به مردم و این روحانی وارسته در بحرین از سوی این رژیم یک حرکت ناجوانمردانه است.

حسینیان تصریح کرد: یکی از اهداف عربستان سعودی و متحدان او ضربه به هلال شیعی در منطقه است.

وی با اشاره به سفر ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به عربستان سعودی و توافق در بحث خرید سلاح و مهمات گفت: خرید ۱۰۰ میلیارد دلاری مهمات و تسلیحات اعراب از آمریکا معادلات منطقه را برهم خواهد زد.