منابع مصری از کشته شدن ۲۵ نفر در حمله به اتوبوس حامل قبطی ها که در مسیر استان بنی سویف به المنیا در حال حرکت بود، خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه الیوم السابع، خالد مجاهد سخنگوی وزارت بهداشت مصر از کشته شدن ۲۵ قبطی و زخمی شدن۲۳ نفر دیگر در حادثه تیراندازی به اتوبوس در المنیا مصر خبر داد.

وی افزود: احمد عماد وزیر بهداشت مصر دستور انتقال همه زخمی شدگان به مرکز درمانی ناصر در قاهره و بیمارستان های مغاغه، العدوه و بنی مزار در المنیا را داده است و از کادر درمانی مرکز ناصر خواسته شده که سریعا به مجروحان رسیدگی کنند.

شاهدان عینی گزارش دادند: ۱۰ فرد مسلح که یونیفرم نظامی بر تن داشتند به سوی اتوبوس حامل قبطی ها آتش گشودند.

در همین حال نیروهای امنیتی مصر در منطقه صحرای غربی در المنیا به دنبال تیراندازی به اتوبوس حامل قبطی ها به حال آماده باش درآمدند و کمین های ثابت و متحرکی برای یافتن عاملان این تیراندازی ایجاد شده است.

این در حالی است که الانبا آرمیا اسقف کل و رئیس مرکز فرهنگی قبطی ها از افزایش کشته شدگان اتوبوس های قبطی به ۳۵ نفر خبر داد و در توییت خود نوشت: ۳۵ نفر در حمله مسلحانه به دو اتوبوس کودکان و بزرگسالان کشته شده اند.

منابع مصری قبلا اعلام کردند که در حمله مسلحانه به اتوبوس حامل قبطیان مصر ۲۴ نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شده اند.

این منابع بیان کردند: افراد مسلح به سوی اتوبوس قبطی ها که از استان بنی سویف به سوی استان المنیا می رفت تیراندازی کردند. این اتوبوس ۴۰ مسافر داشت.

منابع مصری از حرکت آمبولانس ها از استانهای بنی سویف و المنیا برای انتقال زخمی ها و اجساد خبر دادند.

به گفته منابع مصری این اتوبوس در حال حرکت در جاده صحرایی غربی میان استان های بنی سویف و المنیا بود.

از سوی دیگر ناصر العبد از مسئولان نظامی مصری گفت: نیروهای امنیتی در حال جستجوی منطقه جاده صحرای غربی در المنیا برای یافتن مهاجمان به اتوبوس حامل قبطی هاست.

در همین حال منابع مصری از تماس تلفنی شریف اسماعیل نخست وزیر این کشور با مجد عبدالغفار وزیر کشور مصر برای پیگیری و مجازات عاملان تیراندازی به اتوبوس حامل قبطی ها در المنیا خبر دادند.

از سوی دیگر احمد عماد وزیر بهداشت مصر گفت: گزارشی از تعداد کشته شدگان و زخمی شدگان تیراندازی به اتوبوس قبطی ها در المنیا به شریف اسماعیل نخست وزیر مصر ارسال شده است و نخست وزیر دستور لازم برای رسیدگی به مجروحان و بازداشت و مجازات سریع عاملان این تیراندازی داده است.

منابع محلی در استان بنی سویف از انتقال هشت جسد به بیمارستان بنی سویف خبر دادند.

در همین حال احمد الطیب شیخ الازهر حمله مسلحانه به اتوبوس حامل قبطی ها در المنیا را به شدت محکوم کرد.

وی افزود: حادثه المنیا مورد نفرت مسلمان و مسیحی است و هدف از این حادثه بی ثبات کردن مصر است.

احمد الطیب گفت: من از مصری ها می خواهم که در برابر این تروریسم متحد باشند.

شایان ذکر است که در تیراندازی به اتوبوس حامل قبطی ها در جاده بنی السویف به المنیا ۲۵ نفر کشته و شماری نیز زخمی شدند.