چهارمین دوره مسابقات قرآن دانش آموزی مدارس منتخب اسلامی آکرا با شرکت یکصد نفر از دانش آموزان در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در آکرا برگزارشد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، چهارمین دوره مسابقات قرآن دانش آموزی مدارس منتخب اسلامی آکرا با شرکت ۱۰۰ تن از دانش آموزان  مقاطع ابتدایی و متوسطه از میان چهار مدرسه اسلامی به همراه معلمین و داوران مسابقه و با همکاری موسسه بومی آل یاسین چهارم خرداد ماه در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در آکرا برگزار شدد.

در این دوره از مسابقات قرآنی تعداد ۱۵ دانش آموز در دو  محدوده سنی و در دو بخش قرائت و حفظ و با همکاری قاریان ممتاز مدعو شرکت کننده در مسابقات بین المللی سالجاری تهران به عنوان داور به رقابت با یکدیگر پرداختند.

در آغاز و پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط محمد هاشم قاری ممتاز اعزامی به جمهوری اسلامی ایران ، محمد حسن ایپکچی رایزن فرهنگی کشورمان در غنا ضمن خوشامدگویی به دانش آموزان شرکت کننده در چهارمین دوره مسابقات قرآنی در آستانه ی ماه مبارک رمضان و با بیان اهمیت تلاش برای یادگیری فرهنگ قرآنی در دو بخش حفظ و قرائت، انگیزه و علاقه ی شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات را لازمه ی موفقیت در این مسیر دانست و با توجه به ظرفیت قابل تحسین کودکان و جوانان مسلمان غنا در یادگیری قرآن کریم به آینده ی درخشان آن ها  اشاره کرد.

 وی اظهار امیدواری کرد تا با تلاش بی وقفه ی قرآنی بتوانند در سال های بعد در مسابقات قرآنی در سطوح ملی و بین المللی نیز شرکت نمایند.

پس از رقابت شرکت کنندگان در دو بخش حفظ و قرائت، دانش آموزان منتخب و برتر جوایز و گواهینامه شرکت در دوره را  از طرف رایزن فرهنگی کشورمان دریافت کردند.