نجف اشرف این روزها عزادار فاطمه است و علی(ع) میزبان عزدارانی است که از سراسر عراق و سایر نقاط جهان برای عرض تسلیت به این شهر مقدس می آیند.

به گزارش پرس شیعه؛ یکشنبه شب ، نجف اشرف مملو از زائرانی بود که گروه گروه وارد حرم مولای متقیان شده و در گوشه و کنار صحن ها و اطراف حرم بیتوته کردند و صحن حیدری مالامال از جمعیت و خدام تلاش می کردند خیل زائران را به سمت خروجی ها به حرکت در آورند.
هزاران نفر این روزها در عزای شهادت بانوی خوبی ها به نجف اشرف آمدند، به پیشگاه مولای متقیان تسلیت گفتند و دسته ها و هیات های عزادار نیز سینه زنان زمزمه کردند گریستند.
مراسم بزرگداشت شهادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا (س) از روز شنبه در نجف اشرف ، کربلای معلی و کاظمین و بغداد اوج گرفته و در حسینیه ها و اماکن مذهبی ، مراسم عزاداری به پاست.
روز یکشنبه پرچم سیاه به نشانه عزا در میان صلوات های زائران عزادار بر بالای قبه مرقد علی (ع) برافراشته شد تا نجف یکپارچه به عزا بنشیند.
گزارش خبرنگاران ایرنا از سایر شهرهای عراق نیز حاکی است، کربلای معلی نیز این روزها و شب ها میزبان خیل عظیم زائران است و هیات های عزادار در مراقد سالار شهیدان و علمدار کربلا و در فاصله این دو حرم (بین الحرمین) مشغول عزاداری بوده اند.
در کاظمین نیز طی روزهای گذشته ، بطور مستمر اهالی بغداد و زائرانی از شهرهای شمالی عراق و سایر کشورها، در مراقد امام جواد و موسی بن جعفر (ع) حضور یافتند به در عزای دخت پیامبر گرامی اسلام نشستند.
در همین حال از سامرا نیز خبر رسید که ، مرقد عسکریین (ع) به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا شاهد سیل عزاداران بوده است.