به دنبال قطع همکاری اطلاعاتی پلیس شهر منچستر با همکاران آمریکایی خود به دلیل انتشار عکسی از سوی «نیویورک تایمز»، ترامپ از نخست وزیر انگلیس خواست تا مدارک مرتبط را برای وی ارسال نماید.

به گزارش پرس شیعه؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با انتشار یک پیام توئیتری خواستار ارائه مستنداتی درباره موضوع نَشت اطلاعات محرمانه مرتبط با حادثه تروریستی دوشنبه گذشته در منچستر انگلیس توسط کشورش از سوی لندن شد.

رئیس جمهور آمریکا در توئیت خود در این باره نوشت: ترزا می نخست وزیر انگلیس از نشت اطلاعاتی که انگلیس به آمریکا درباره حادثه منچستر داده بود خیلی عصبانی است.

وی در ادامه افزود: جزئیات کامل آن رادر اختیار من بگذارید.

لازم به ذکر است، پنجشنبه گذشته «بی بی سی» از قطع همکاری اطلاعاتی پلیس شهر منچستر انگلستان با همکاران آمریکایی خود در روند تحقیق پیرامون حمله تروریستی سالن منچستر ارنا که دوشنبه گذشته اتفاق افتاد، خبر داد.

گفتنی است این تصمیم به دلیل افشای عکسی از سوی روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» که در شمار اسناد محرمانه پلیس انگلستان به شمار می رود، اتخاذ شد.

عکس لو رفته در رسانه های آمریکایی، سر صحنه جنایت تهیه شده و آثار به جا مانده از انفجار را نشان می دهد.

مقامات انگلستان بر این باورند که لو رفتن این مدرک، نتیجه سهل انگاری قوه مجریه آمریکا و نه لزوما کاخ سفید است.

در همین راستا، پلیس منچستر تصمیم گرفت تا اشتراک گذاری اطلاعات با آمریکا در باره حادثه تروریستی اخیر را به حال تعلیق درآورد.

گفتنی است انفجار منچستر ارنا نتیجه اقدام عامل انتحاری به نام «سلمان عبیدیِ» متولد انگلستان اما لیبیایی تبار بود. این حمله انتحاری ۲۲ کشته و حدود ۵۹ زخمی در پی داشت.