وزارت خارجه عراق از رایزنی با روسیه برای باز کردن خط هوایی مستقیم میان مسکو و بغداد و لغو گذرنامه برای دیپلمات ها خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه عراق از رایزنی با روسیه برای باز کردن خط هوایی مستقیم میان مسکو و بغداد و لغو گذرنامه برای دیپلمات ها خبر داد.

این وزارت خانه تصریح کرد: «حیدر منصور العذاری» سفیر عراق در روسیه با سرگئی کاتپرین رئیس اتاق تجاری روس ها در مسکو روابط دوجانبه و راه های گسترش آن در زمینه های تجاری و صنعتی رت مورد بحث و تبادل نظر قرار داد. سفیر عراق در این دیدار اعلام کرد که تلاش های دیپلماتیک به منظور امضای توافقی میان بغداد و مسکو مبنی بر لغو گذرنامه های دیپلمات ها در مرحله نخست و سپس تولیدکنندگان و سرمایه داران در مرحله دوم در حال اجرا است. این اقدام زمینه مناسبی را برای همکاری طرفین فراهم می کند.

از سوی دیگر رئیس اتاق تجاری روسیه هم بیان داشته که سرمایه داران و شرکت های روس پیش از این طرح های بسیاری در عراق داشته اند ولی اکنون به دلیل مشکلات امنیتی بسیاری از این سرمایه های خود را از دست داده اند اما برای بازگشت به بازار عراق تمایل و رغبت دارند.