معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه زبان انتقال مفاهیم قرآنی باید تغییر و تحول داشته باشد گفت: بهترین زبانی که می توانیم با آن مفاهیم قرآنی را منتقل کنیم زبان هنر است.

 به گزارش پرس شیعه، مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم عصر امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مسئولان کشوری در مصلی تهران برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشتمی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد در ابتدای این مراسم گفت: نمایشگاه قرآن امسال از سه بخش محتوایی، پشتیبانی و فروش تشکیل شده. شورای سیاستگذاری این دوره از نمایشگاه شعار قرآن، اخلاق و زندگی را عنوان و تصویب کرده است. تمامی فعالیت های این دوره از نمایشگاه بر اساس این شعار ترسیم شده است.

وی افزود: سال گذشته شعار به سوی فهم قرآن» مطرح و با استقبال بسیاری مواجه شد. بحث بررسی اخلاق قرآنی و زندگی به سبک قرآنی از جمله مسائلی است که در این دوره از نمایشگاه به آن پرداخته می‌شود.

رئیس نمایشگاه قرآن ادامه داد: بسیاری از اندیشمندان و در رأس آنها رهبری با افرادی که در مسابقات قرآن شرکت کرده بودند مطرح کردند که قرائت، حفظ و تجوید همگی مقدمه ای برای این است که قرآن را بفهمیم و بتوانیم به آن عمل کنیم. تاکید رهبری بر این است که همه هنرمندان و نویسندگان وارد عرصه شوند تا قرآن وارد جامعه شود.

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد تصریح کرد: زبان انتقال مفاهیم قرآنی باید تغییر و تحول داشته باشد. بهترین زبانی که می توانیم با آن مفاهیم قرآنی را منتقل کنیم زبان هنر است. معاونت قرآن و عترت با بضاعت و دستور وزیر ارشاد امیدوار است که نمایشگاه قرآن امسال بهانه ای شود که هنرمندان از مفاهیم قرآنی برای انتقال مسائل مختلف به جامعه استفاده کنند. امروزه ما سخت منتظر و نیازمند خلاقیت هنرمندان هستیم.

وی در پایان خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در نمایشگاه امسال حدود۲۰ نهاد و وزارتخانه به صورت مستقیم دخالت دارند و بنده در همین جا از همه دستگاهها و نهادهای همکار تشکر می کنم. ما هر ساله در نمایشگاه قرآن پذیرای خانواده های بسیاری هستیم که به این نمایشگاه می آیند. در نمایشگاه قرآن امسال علاوه بر اینکه نشست های مختلف قرآنی برپا می‌شود مجموعه جشن رمضان هم برپا است.