نخست وزیر عراق در سفر به موصل و دیدار با فرماندهان نظامی این کشور اعلام پیروزی بر گروه تروریستی داعش را بسیار نزدیک دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از الفرات نیوز، «حیدر العبادی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز دوشنبه اعلام کرد که اعلام پیروزی بر باندهای تروریستی داعش بسیار نزدیک خواهد بود.

بنا بر بیانیه دفتر نخست وزیر عراق، حیدر العبادی طی سخنانی در دیدار با گروهی از عناصر مبارزه با تروریسم در موصل و صرف افطار با آنها گفت: نیروهای ما حمایت از میهن را به شکل عالی نمود بخشیدند و به فضل اقدامات آنها اعلام پیروزی بسیار نزدیک خواهد بود.

العبادی با تبریک پیروزی های نیروهای عراقی افزود: شما با نبرد علیه باندهای تروریستی، عراقی ها را سربلند کردید و به پیروزی دست یافتید و هم اکنون در مراحل پایانی ریشه کنی این باندها هستید.

وی همچنین گفت: نیروهای حشد شعبی به مرزهای سوریه رسیده اند و این دستاوردی در چارچوب طرح تدوین شده است. برخورد خوب رزمنده های ما با شهروندان به شکل چشمگیری در تحقق این پیروزی نقش داشته است.

گفتنی است که «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق به منظور بازدید از یگان های نظامی مستقر در موصل و همچنین دیدار با فرماندهان عراقی، روز دوشنبه وارد این شهر شده بود.